Remis w spotkaniu towarzyskim dwóch Ekstraklasowiczów

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:36
2 lip 2016, 13:35

Wisła Kraków zremisowała 1:1 z Ruchem Chorzów w towarzyskim spotkaniu rozpoczętym o godzinie 11:30 w Myślenicach. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Jakub Arak, lecz po upływie dziesięciu minut z rzutu karnego wyrównał, a zarazem ustalił wynik Zdeněk Ondrášek.

Przygotowania polskich klubów do nowego sezonu nie zwalniają tempa. Za dwa tygodnie rozpoczynają się rozgrywki Ekstraklasy i zespoły chcą jak najlepiej przygotować się do zawodów. Dla Ruchu Chorzów był to czwarty sparing w ostatnim czasie: zawodnicy Waldemara Fornalika pokonali Unię Kalety 4:0, przegrali z Zagłębiem Lubin 0:2 oraz z Cracovią 1:3 i wygrali z Rakowem Częstochowa 1:0. Wisła natomiast wygrała oba swoje dotychczasowe sparingi: 10:0 z AP Kmita Zabierzów oraz 3:1 z Zagłębiem Sosnowiec.

Od początku spotkania oba zespoły były nastawione ofensywnie, próbowały swoich sił w ataku pozycyjnym. Jakub Arak przed zdobyciem bramki miał jeszcze jedną dogodną sytuację na pokonanie Michała Buchalika, jednak wówczas golkiper Wisły dobrze poradził sobie ze strzałem napastnika Ruchu. Chorzowianie grali bardzo dobrze, dokładnie rozgrywali piłkę, ich ataki były przemyślane i zasłużenie prowadzili. W 23. minucie w polu karnym znalazł się Paweł Brożek, lecz odegrał do Ondraska, który był faulowany. Sam poszkodowany po chwili bezbłędnie wykonał rzut karny.

Druga połowa rozpoczęła się od przeprowadzenia wielu zmian w jedenastkach obu drużyn. Gra toczyła się głównie w środku pola, jednak nie brakło sytuacji podbramkowych. Dwa razy groźnie z dystansu uderzał Tomasz Cywka, dla “Niebieskich” sytuację sam na sam zepsuł Jakub Żmuda. Tempo gry było nieco niższe niż w pierwszej połowie, lecz oba zespoły za wszelką cenę chciały zdobyć decydującą bramkę. Nie udało się i po zakończeniu spotkania piłkarze musieli zadowolić się remisem.

WISŁA KRAKÓW – RUCH CHORZÓW 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Jakub Arak (11.), 1:1 Zdeněk Ondrášek (23. k)

WISŁA: Buchalik – Kujawa (46 Żemło), Głowacki (46 Uryga), Sadlok (46 Cywka) – Jović (46 Bartosz), Brlek, Boguski (46 Popovič), Małecki (63 Porębski), Pietrzak (46 Mójta) – Ondrášek (46 Drzazga), Brożek (46 Zachara).

RUCH: Skaba (70 Miszczuk) – Konczkowski (46 Komarnicki), Grodzicki (46 Cichocki), Farkaš (70 Wagner), Oleksy (46 Koj) – Mazek (46 Przybecki), Surma (46 Urbańczyk; 70 Bargiel), Hanzel (46 Iwański), Lipski (46 Walski), Moneta (46 Żmuda) – Arak (46 Siedlik).