Strona główna Bez kategorii Wisła Kraków uregulowała wypłaty

Wisła Kraków uregulowała wypłaty

0

Jak poinformował Jarosław Królewski, zawodnicy Wisły Kraków dostali we wtorek zaległe pensje. Pieniądze nie były wypłacane graczom od kilku miesięcy. To może być punkt zwrotny dla „Białej Gwiazdy”.

Wypłaty dla piłkarzy to zasługa pożyczki, jakiej Wiśle udzielili Królewski, Jakub Błaszczykowski i Tomasz Jażdżyński. Każdy z nich wyłożył po 1,33 mln zł, dając ponad 4 mln zł, czyli minimum do odbudowania wiarygodności „Białej Gwiazdy”. Wcześniej drużyna otrzymała jedynie 250 tysięcy złotych do podziału.

Uregulowanie wypłat to duża ulga dla działaczy Wisły. W ten sposób zamykają piłkarzom drogę do rozwiązania kontraktów z winy klubu. Klub tym samym, spłacił zaległe wypłaty wobec : Michała Buchalika, Jakuba Bartosza, Mateusza Lisa, Macieja Sadloka, Rafała Pietrzaka, Rafała Boguskiego, Jesusa Imaza i Martina Kostala. Z Wisłą rozwiązali już umowy Jakub Bartkowski, Zoran Arsenić i Dawid Kort. Dzięki temu, jeśli dojdzie do transferów piłkarzy, to jedynie gotówkowych.

W ten sposób „Biała Gwiazda” może odbić się od dna. Chociaż jest to kolejny krok, do odzyskania licencji na występy w Ekstraklasie, nie rozwiązuje wszystkich problemów. Klub z Krakowa ciągle pozostaje zadłużony na kilkadziesiąt milionów złotych.

Komentarze