Wisła Płock lepsza od Cracovii

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:37
25 wrz 2017, 19:55

W ostatnim meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia podejmowała na własnym obiekcie zespół płockiej Wisły. Lepsi okazali się goście, którzy w końcowych minutach przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali 3:1 (0:0).

Coraz gorzej wygląda sytuacja drużyny prowadzonej przez Michała Probierza. “Pasy” nie wygrały żadnego z ośmiu ostatnich ligowych spotkań, w których zdobyli zaledwie da punkty, do tego w środę doszła upokarzająca porażka z Zagłębiem Lubin (3:0) w ramach Pucharu Polski. Na domowe zwycięstwo Cracovia czeka już od… 19 maja!

Pierwsza połowa należała do podopiecznych Jerzego Brzęczka, którzy kontrolowali boiskowe wydarzenia i kilkukrotnie zagrozili bramce Grzegorza Sandomierskiego, ale tak naprawdę, w ciągu pierwszych 45. minut najlepszą okazję na zdobycie gola miał Krzysztof Piątek z Cracovii. Napastnik gospodarzy swojej szansy nie wykorzystał i do przerwy oglądaliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron lepiej zaczynała prezentować się Cracovia, ale szybko została przygaszona. W 49. minucie Nico Varela wykorzystał błąd defensywy przeciwników i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wówczas znowu inicjatywę przejęli goście, ponownie zagrażali golkiperowi “Pasów”. Niestety bezskutecznie.

Niestety, bo zostali za to skarceni w 70. minucie, gdy Javi Hernandez dał swojej drużynie impuls do ataku, doprowadzając do remisu. Od tego momentu oglądaliśmy całkiem niezłe spotkanie, ciekawą wymianę ciosów, z której zwycięsko wyszła drużyna z Płocka. Wszystko za sprawą niezawodnego Merebashvilego. Gruzin popisał się niezłym zwodem i pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Golkiper Cracovii zdecydowanie nie popisał się przy tej interwencji. W momencie, gdy drużyna Michała Probierza znów zaczęła szarpać i walczyć o remis, płocczanie rozwiali wszelkie wątpliwości. W 89. minucie Dominik Furman wykończył kontratak Wisły i ustalił wynik spotkania na 3:1. 3 punkty sprawiły, że płocka drużyna zrównała się z Koroną Kielce, Arką Gdynia i Sandecją Nowy Sącz.

Cracovia – Wisła Płock 1:3 (0:0)

0:1 49′ Varela

1:1 70′ Hernandez

1:2 80′ Merebashvili

1:3 90′ Furman

Żółte kartki: Malarczyk, Piątek (Cracovia) – Reca (Wisła Płock)

Cracovia: Sandomierski – Fink, Malarczyk (35′ Szczepaniak), Siplak, Wójcicki – Čovilo, Hernandez, Mihalik (63′ Wdowiak), Deja, Zenjov – Piątek

Wisła Płock: Kiełpin – Reca, Sielewski, Łasicki, Stefańczyk – Merebashvili, Szymański, Furman, Michalak (76′ Stępiński), Varela (81′ Kante) – Piątkowski (90′ Rasak)