Wisła Płock wyraźnie lepsza od Arki Gdynia w przedsezonowym sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:35
8 lip 2016, 20:03

Wisła Płock pokonała w Gdyni tamtejszą Arkę 3:0 w meczu towarzyskim, który przygotowuje obie drużyny do nadchodzącego sezonu. Obie drużyny spotkają się jeszcze dwukrotnie w nadchodzącym sezonie Ekstraklasy.

Spotkanie rozpoczęło się o wiele lepiej dla gości tego spotkania, bowiem do przerwy schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw w 28. minucie samobójcze trafienie zanotował obrońca Arki, Dawid Sołdecki, a na 2:0 w 31. minucie podwyższył Vitali Gemega. Spotkanie samo w sobie było wyrównane, obie drużyny potrafiły konstruować ataki oraz oddawać strzał na bramkę rywali, jednak w pierwszej połowie o wiele lepszą skuteczność mieli piłkarze Wisły Płock. W drugiej połowie wynik meczu na 3:0 ustalił w 58. minucie Mikołaj Lebedyński, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Arki, Konrada Jałochę.

Do startu nowego sezonu Ekstraklasy pozostał tydzień. W pierwszej kolejce Wisła Płock zmierzy się na swoim stadionie z Lechią Gdańsk, natomiast Arkę Gdynia czeka wyjazd do Niecieczy.

Arka Gdynia – Wisła Płock 0:3
Bramki: Sołdecki (samobójcza, 28′), Gemega (31′), Lebedyński (58′)

Składy:
Arka Gdynia: Steinbors (Jałocha 46′) – Socha (Stolc 46′), Sołdecki (Marcjanik 60′), Marcjanik (Sobieraj 46′), Warcholak (Wojowski 60′), Da Silva (Błąd 60′), Łukasiewicz (Mosiejko 60′), Sambea (Marciniak 46′), Bożok (Yussuff 46′), Szwoch (Siemaszko 60′), Zjawiński (Lewicki 60′)

Wisła Płock: Kiełpin – Stefańczyk, Bozić, Szymiński, Stępiński, Rogalski, Furman, Gemega, Reca, Iliev, Lebedyński