Wisła przegrała w Eurolidze kobiet, padł rekord Europy w Krakowie!

18 gru 2014, 22:30

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków przegrały we własnej hali w meczu 6 kolejki Euroligi z Galatasarayem Stambuł 53:64. Przed meczem wydawało się, że to polski zespół jest faworytem, ponieważ rywalki do tej pory nie wygrały żadnego spotkania.

W pierwszej kwarcie trwała wyrównana walka, ostatecznie jednopunktowym prowadzeniem zakończyły ją Turczynki. W drugiej odsłonie zupełnie pogubiły się zawodniczki Wisły. Pierwsze punkty zdobyły dopiero w połowie kwarty i wysoko ją przegrały. Trzecią część meczu minimalnie znów wygrał zespół gości, natomiast w czwartej lepsze były gospodynie, jednak nie zdołały odrobić dużej straty.

W tabeli grupy A Wisła zajmuje 5 miejsce, Galatasaray jest tuż za nimi na 6 miejscu.

Warto dodać, że podczas tego meczu padł rekord Europy pod względem frekwencji na meczu koszykówki kobiet. Trybuny Kraków Areny wypełnione były niemal do ostatniego miejsca, mecz obejrzało ponad 13 tysięcy kibiców.

Wisła Can-Pack Kraków – Galatasaray Stambuł 53:64 (15:16, 6:18, 15:17, 17:13)