Wisła remisuje z Zagłębiem i zagra w grupie spadkowej

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:46
9 kwi 2016, 19:59

Wisła Kraków zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1 w ostatniej kolejce rundy zasadniczej po bramkach Boguskiego i Papadopulosa. Biała Gwiazda mimo świetnej postawy w końcówce rundy zagra jednak w grupie spadkowej

W 11. minucie Patryk Małecki świetnie dośrodkował w pole karne, a Boguski uprzedzając Polacka strzelił arcyważną bramkę dla Wisły we wczesnej fazie meczu. Rafał Boguski był bardzo aktywny w pierwszej połowie. W 19. minucie dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale dobrze interweniował Jach. Miedziowi nie potrafili stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji. W 37. minucie w centrum wydarzeń znowu był Boguski. Trafił do siatki po raz drugi, ale sędzia odgwizdał spalonego.

W drugiej połowie pierwszą dobrą akcje przeprowadziła Wisła. W 49. minucie gospodarze wyszli z groźną kontrą, którą prawą stroną poprowadził Małecki, podał do Popovicia, a ten strzelił z dystansu. Piłkę złapał jednak Polacek. Zagłębie Lubin coraz śmielej podchodziło pod pole karne Wisły, a do wyrównania doprowadzili w 68′ minucie. Starzyński dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Papadopulos i główką pokonał Miśkiewicza. W 79. minucie świetną interwencją popisał się Dąbrowski. Obrońca Zagłebia efektownie wybił zmierzającą do bramki piłke z linii bramkowej po strzale Ondraska. Centrymetry dzieliły Wisłę od grupy mistrzowskiej. W 84′ minucie wspaniałe wejście mógł mieć Krzysztof Piątek, ale przestrzelił. Białej Gwieździe wyraźnie zabrakło sił w końcówce by zawalczyć o zwycięstwo i awans do grupy mistrzowskiej.

Wisła Kraków zakończyła rundę zasadniczą na 9 miejscu w tabeli Ekstraklasy. Zagłębie jest na 4. miejscu i traci do Pogoni 1 punkt.

Bramki: 11′ Boguski, 69′ Papadopulos

Żółte kartki: 35′ Starzyński, 42′ Wolski, 48′ Popović, 51′ Głowacki, 51′ Polacek, 65′ Todorovski, 71′ Carlos

Wisła: Miśkiewicz – Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Wolski, Popović – Boguski (77′ Balashow), Brożek (61′ Crivellaro), Małecki – Ondrasek

Zagłębie: Polacek – Todorovski, Jach, Dąbrowski, Cotra, Papadopulos (81′ Piątek), Kubicki, Piątek, Janoszka (80′ Janus), Starzyński – Woźniak (60′ Carlos)