Wisła wygrywa, cudowny gol Małeckiego!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:18
11 lut 2017, 19:50

W pierwszym sobotnim spotkaniu Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała na własnym boisku Koronę Kielce 2:0. Ozdobą spotkania było piękne trafienie Patryka Małeckiego.

Wisła od początku starała się narzucić swój styl gry. Goście szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Małeckiego. 28-latek w 11. minucie popisał się fenomenalnym strzałem z woleja niemal w samo okienko bramki Peskovicia. Podopieczni Macieja Bartoszka ruszyli do ataku, ale najdogodniejszych sytuacji do wyrównania nie wykorzystali Iljan Micanski i Ken Kallaste. Pierwsza połowa meczu w Krakowie prowadzona była w szybkim tempie i dostarczyła zdecydowanie więcej emocji niż dwa wczorajsze spotkania.

Drugą połowę rozpoczęliśmy groźnymi strzałami Małeckiego i Palanci. O ile strzał piłkarza “Białej Gwiazdy” minął bramkę, to przy uderzeniu Hiszpana świetną interwencją musiał popisać się Załuska. W kolejnych fragmentach to goście mieli optyczną przewagę, jednak nie potrafili poważniej zagrozić bramce Wisły. W 78. minucie sędzia Kwiatkowski podyktował rzut karny dla drużyny z Krakowa za faul Diawa na Boguskim. Jedenastkę wykonywaną przez Brożka obronił Pesković, jednak przy dobitce 33-latka był już bezradny. Po tym golu goście nie zdołali już się podnieść, a wynik w doliczonym czasie mógł jeszcze podwyższyć wprowadzony kilka minut wcześniej Stilić, ale Bośniak z kilku metrów fatalnie chybił.

Dzisiejszy mecz był debiutem na ławce trenerskiej Wisły dla Kiko Ramireza. Hiszpański szkoleniowiec nie miał wielu zwolenników przed początkiem rundy wiosennej, jednak dziś przywitał się z kibicami w najlepszy możliwy sposób.

Dzięki temu zwycięstwu Wisła Kraków przeskoczyła w tabeli Koronę i awansowała do czołowej ósemki.