Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Wisła zostaje w Krakowie!

Wisła zostaje w Krakowie!

0

Mimo wcześniejszych doniesień, Biała Gwiazda ostatecznie grać będzie w Krakowie. Z pomocą przybili prezydent Miasta oraz Ekstraklasa S.A..

Już 21 lipca Wisła ma rozegrać pierwszy mecz przed własną publicznością w nowym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Do dzisiaj Biała Gwiazda nie była jednak pewna tego, gdzie będzie grała w nadchodzących rozgrywkach. Przez zadłużenie wobec miasta Wiśle groziło granie w Tychach, Chorzowie lub Sosnowcu. Ostatecznie Wisła zostaje przy Reymonta 22.

Dziś doszło do porozumienia prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego z zarządem Ekstraklasy S.A.- Ekstraklasa, która jest dla nas wiarygodnym i wypłacalnym partnerem, zadeklarowała, że bezpośrednio do miejskiej kasy spłaci dług Wisły Kraków w stosunku do ZIKIT. Dokładny harmonogram spłat ustalimy w najbliższym czasie. Takie porozumienie pozwoli miastu zaproponować Wiśle Kraków SA podpisanie umowy dzierżawy stadionu na rok pod warunkiem, że przed każdym meczem Wisła będzie wpłacała miastu kwotę za wynajem stadionu, co pozwoli uniknąć zarzutu niegospodarności. Żeby zrealizować ten pomysł potrzebna jest teraz zgoda zarządu Wisły Kraków. Mam nadzieję, że kibice, którym tak zależy na klubie, wpłyną na zarząd spółki, by przyjęła takie rozwiązanie – poinformował Majchrowski za pośrednictwem Facebooka.

Czekamy zatem na stanowisku zarządu Białej Gwiazdy. Teraz wszystko zależy od nich.

Komentarze