Wisła Kraków na remis w sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:24
4 lip 2015, 12:09

Wisła Kraków w kolejnym meczu sparingowym zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Podopieczni Kazimierza Moskala wchodzą w decydującą fazę przygotowań do nowego sezonu Ekstraklasy.

Mecz kontrolny odbył się na boisku w Myślenicach o godzinie 10:00. Pierwsza połowa w wykonaniu “Białej Gwiazdy” momentami wyglądała obiecująco. Piłkarze z Krakowa przeprowadzili kilka ładnych, składnych akcji. Po jednej z nich do siatki graczy z Sosnowca w 20 minucie trafił Maciej Jankowski. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść zawodników spod Wawelu.

Po zmianie stron sytuacja uległa zmianie. Do głosu doszli zawodnicy I-ligowego Zagłębia Sosnowiec. W 49 minucie do bramki strzeżonej przez bramkarza Wisły trafił napastnik Łukasz Tumicz. Od tego momentu na boisku nie działo się praktycznie nic. Tempo meczu w dużym upale było bardzo słabe. Zgodnie z przypuszczeniami to Wiślacy mieli optyczną przewagę, ale groźniejsze sytuacje stworzyli zawodnicy z I ligi. W kilku sytuacjach dobrze zachował się goalkeeper Wisły Mateusz Zając. Kazimierz Moskal próbował zmienić oblicze swojego zespołu przeprowadzając kilka zmian. Nowe twarze w drużynie nie dały jednak oczekiwanych efektów. Po słabej drugiej części Wisła zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 1:1.

Mecze sparingowe krakowian nie napawają optymizmem przed zbliżającym się sezonem. Wydaje się, że problemy, które mają szefowie “Białej Gwiazdy” poza boiskiem odbijają się na drużynie. Prawdziwym sprawdzianem dla ekipy Moskala będzie jednak początek sezonu, w którym Wisła zmierzy się kolejno z Górnikiem Zabrze, Cracovią, Lechem Poznań, Legią Warszawa i Lechią Gdańsk.

Skład Wisły w meczu z Zagłebiem Sosnowiec: Zając Mateusz- Sadlok Maciej, Głowacki Arkadiusz, Guzmics Richard(82′ Kuczak Kamil), Burliga Łukasz(82′ Czekaj Michał)- Jankowski Maciej, Popovic Denis, Uryga Alan(45’Crivellaro Rafael), Jovic Boban, Cywka Tomasz- Brożek Paweł(65′ Boguski Rafał).