Włosi pod wrażeniem postawy Zielińskiego!

22 lis 2017, 12:24

Włoskie media są mocno usatysfakcjonowani postawą Piotra Zielińskiego we wczorajszym meczu Ligi Mistrzów, w którym Napoli pokonało 3:0 Szachtar Donieck. 23-letniemu zawodnikowi udało się strzelić swoją pierwszą bramkę w tych rozgrywkach.

Patrząc na cały mecz można by było powiedzieć, że Polak pokazał dwa oblicza. W pierwszej połowie pozostawał w cieniu kolegów. Po przerwie wziął się w garść i pokazał trochę piłkarskiego “błysku”. Na długo zostanie zapamiętana akcja z 81. minuty, w której zdobył swoją premierową bramkę w Lidze Mistrzów.

Partnerował mu Dries Mertens, z którym Zieliński wymienił kilka podań tak, że na sam koniec pozostała przed nim tylko bramka wraz z bramkarzem Szachtara Donieck. Polakowi nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce i swoje zadanie spełnił w 100%.

Jeden z włoskich dzienników napisał “Niszczycielski Zieliński”, oceniając akcję 23-letniego pomocnika. “Zielu” w pomeczowych ocenach otrzymywał również wysokie noty. Tym występem prawdopodobnie zagwarantował sobie podstawowy skład w kolejnym meczu.