Włosi wrócili na futbolowe salony. Inter Mediolan w finale Ligi Mistrzów

16 maj 2023, 22:58

W bieżącym sezonie Mediolan stał się włoską stolicą futbolowego renesansu. To właśnie dwie drużyny z tego miasta zmierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów. Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy Interu, którzy w rewanżu  pokonali AC Milan dzięki bramce Lautaro Martinez, a ostatecznie cały dwumecz zamknęli z rezultatem 3:0.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Inter Mediolan na finał Ligi Mistrzów czekał od 2010 roku

Przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023 nic nie wskazywało na to, że włoskie kluby będą się bić o wszystkie najważniejsze europejskie trofea. Kibice piłkę nożną kochają jednak dlatego, że jest grą nieprzewidywalną, co udowodniły nam w tym sezonie m.in. drużyny Interu Mediolan oraz AC Milanu. Ekipy pochodzące z Lombardii w Lidze Mistrzów pokazały się ze świetnej strony i jak za dawnych lat zameldowały się w półfinale tego prestiżowego turnieju.

Awansować dalej mogła już tylko jedna z nich. Ostatecznie prawo gry w wymarzonym finale wywalczyli piłkarze Nerazzurrich. Zawodnicy z niebieskiej części Mediolanu wtorkowe spotkanie rozpoczęli z dwubramkową przewagą, którą zapewnili sobie w poprzednim starciu. Dzięki odrobinie szczęścia, a także dobrej grze w defensywnie, udało się im nie tylko utrzymać zaliczkę, ale jeszcze podwyższyć wynik dwumeczu.

Nie oznacza to jednak, że AC Milan swoich okazji na strzelenie gola nie miał. Podopieczni Stefano Pioliego doskonałą szansę na zdobycie bramki zmarnowali m.in. w 11. minucie gry. Wówczas Brahim Diaz przyjął dokładne podanie w polu karnym gospodarzy, ale futbolówkę w ostatniej chwili przechwycił bramkarz Adnre Onana.

Nadzieję na wygraną kibicom z czerwonej części Mediolanu mógł przywrócić również Rafael Leao. W 38. minucie Portugalczyk w niezwykle efektowny sposób przedarł się przez obronę Interu, ale strzelił minimalnie niecelnie i nie zmienił wyniku wtorkowego spotkania.

Lautaro Martinez został bohaterem dwumeczu z Milanem

Ostatecznie na San Siro zobaczyliśmy jednak gola dla goposdarzy. W 74. minucie do siatki trafił Argentyńczyk Lautaro Martinez. Doskonałym podaniem przy okazji strzelenia gola popisał się Romelu Lukaku, który podręcznikowo obsłużył swojego kolegę z zespołu. Ten potężnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce gości.

Teraz piłkarzom Simone Inzaghiego pozostało czekać na rezultat środowego spotkania pomiędzy Realem Madryt i Manchesterem City. W pierwszym starciu tych zespołów padł remis 1:1.