Włosi z medalem Ligi Narodów. W meczu o brąz ograli Holendrów

Aktualizacja: 19 cze 2023, 01:06
18 cze 2023, 17:57

Reprezentacja Włoch wygrała 3:2 z Holandią i po raz drugi z rzędu ukończyła zmagania w Lidze Narodów UEFA na trzecim miejscu. Spotkanie na De Grolsch Veste w Enschede było niezwykle emocjonujące, ale gospodarze nie zdołali odrobić strat.

Udana pierwsza połowa Włochów

Holenderzy grali o trzecie miejsce po tym, jak w półfinale po niezwykle emocjonującym starciu przegrali w serii rzutów karnych z Chorwacją. Włosi natomiast ulegli 1:2 Hiszpanii, tracąc drugiego gola w końcowych minutach meczu. W obu drużynach doszło do sporej liczby zmian w składach, a na większe rotacje zdecydował się Roberto Mancini.

Mimo zmian, w pierwszej połowie z lepszej strony pokazywali się Włosi, czego efektem były dwa trafienia. W szóstej minucie po ładnej asyście Giacomo Raspadoriego do siatki trafił Federico Dimarco. W 20. minucie z kolei Davide Frattesi pokonał Justin Bijlowa strzałem z bliskiej odległości.

Włosi skuteczniejsi od Holendrów

Holendrzy w drugiej połowie ruszyli do odrabiania strat i część z nich zniwelowali w 68. minucie. Po akcji Cody’ego Gakpo, piłka spadła pod nogi Stevena Bergwijna, który odparł ataki rywali i strzelił kontaktową bramkę. Radość holenderskich piłkarzy trwała jednak tylko kilka minut.

W 73. minucie Davide Frattesi odebrał piłkę Denzelowi Dumfriesowi i dograł do Federico Chiesy, który precyzyjnym strzałem podwyższył na 3:1. W 89. minucie jeszcze jeden sygnał do ataku dał Georginio Wijnaldum, ale na nic więcej Holendrów nie było stać.

Holandia vs Włochy 2:3
0:1 Federico Dimarco 6′
0:2 Davide Frattesi 20′
1:2 Steven Bergwijn 68′
1:3 Federico Chiesa 72′
2:3 Georginio Wijnaldum 89′

Dla Włochów jest to tym samym drugi brązowy medal Ligi Narodów – w poprzedniej edycji, w październiku 2021 roku wygrali 2:1 z Belgią. W finale, który odbędzie się o godzinie 20:45 powalczą Chorwacja i Hiszpania.

Chorwacja – Hiszpania: Zakłady, Typy Bukmacherskie i Zapowiedź (18.06). Kto wygra finał Ligi Narodów?