Włoska Serie A: Stępiński dobił SPAL. Trzy punkty Verony.

Aktualizacja: 2 lut 2023, 09:40
5 sty 2020, 17:34

Włoska Serie A po Bożonarodzeniowej przerwie wznowiła rozgrywki. W 17. kolejce gier błysnął snajperskim talentem polski napastnik Mariusz Stępiński, który miał udział w wyjazdowym sukcesie swojej Verony w spotkaniu w Ferrarze przeciwko SPAL. Polak wszedł na plac gry w 73. minucie meczu, a w 85. minucie ustalił wynik spotkania SPAL-Verona, w którym goście wygrali 2-0.

Okupujący miejsce w strefie spadkowej zawodnicy SPAL podejmowali na własnym stadionie Veronę. Noworoczne postanowienia lepszej postawy miejscowej drużyny nie znalazły odzwierciedlenia w dzisiejszej potyczce. Od początku zawodów lepiej spisywali się goście i już w 8 min. byli blisko objęcia prowadzenia, ale strzał w długi róg z pola karnego Faraoniego na rzut rożny sparował Berisa.

6 minut później bramkarz z Ferrary nie miał już za wiele do powiedzenia. Dalekie dośrodkowanie z lewej strony Lazovića wykorzystał Pazzini, który oszukując obronę gospodarzy z 5. metrów głową umieścił piłkę w siatce.

W pierwszej połowie nic nadzwyczajnego się już nie zdarzyło nie licząc czerwonej karki w 39. min. dla Tomovića, która jeszcze bardziej skomplikowała już niedobrą sytuację SPAL.

Po przerwie goście szybko mogli zamknąć nadzieje miejscowych w tym spotkaniu. Dwukrotnie w znakomitych sytuacjach znalazł się Pazzini, ale w obu przypadkach znakomicie interweniował Berisa. Albański bramkarz kosowskiego pochodzenia skapitulował jednak w 85. min., kiedy wprawdzie po raz kolejny odbił strzał zawodnika gości, ale przy dobitce Stępińskiego w długi róg był już bezradny.

W zwycięskim zespole krótki występ zaliczył też inny Polak Tomasz Dawidowicz, który został wprowadzony na boisko w 90. min. rywalizacji. Z kolei w ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Thiago Cionek, ale przyzwoita postawa tego gracza miała niewielki wpływ na postawę miejscowych.

SPAL  0:2  VERONA

Spal: Beriša – Tomović, Vicari (77. Felipe), Igor – Cionek, Valoti, Missiroli, Kurtić, Espeto (84. Floccari) – Petagna, Paloschi (56. Di Francesco).

Hellas Verona FC: Silvestri – Rrahmani, Kumbulla, Günter – Faraoni, Veloso, Pessina, Lazović – Verre (90. Dawidowicz), Zaccagni (80. Badu) – Pazzini (73. Stępiński).