Włoskie media oceniły debiut Sebastiana Walukiewicza

Aktualizacja: 17 sty 2023, 10:24
6 gru 2019, 10:31

Sebastian Walukiewicz zadebiutował w barwach Cagliari Calcio w wygranym 2:1 spotkaniu pucharu Włoch przeciwko Sampdorii.

Młodzieżowy reprezentant Polski U21 czekał aż pięć miesięcy na debiut w nowym klubie. 19 letni stoper był chwalony przez szkoleniowca Cagliari lecz nie przekładało się to na liczbę rozegranych minut.

Występ Polaka był idealny do 87 minuty, kiedy to popełnił poważny błąd, mijając się z piłką i podarowując piłkę napastnikowi Sampdorii.

Serwis tuttomercatoweb.com ocenił naszego rodaka na 6, uzasadniając: “Grał idealnie, aż do 87. minuty. To po jego błędzie padł gol dla Sampdorii. Mimo wszystko był to pozytywny debiut polskiego obrońcy”

La Gazzetta dello Sport</em przyznała obrońcy notę 5,5, dodając: “Gabbiadini strzelił gola po wyraźnym błędzie nowicjusza Walukiewicza”