Strona główna Bez kategorii Wojciech Szczęsny w Interze Mediolan ?!

Wojciech Szczęsny w Interze Mediolan ?!

0

Jak informuje Daily Star, Wojciech Szczęsny znalazł się na celowniku Roberto Manciniego.Dlaczego mediolańczycy mieliby być zainteresowani pozyskaniem Polaka ?

Włoska prasa informuje, że Samir Handanović ,który jest niekwestionowanym numerem 1 w Interze Mediolan, wciąż nie zdecydował, czy przedłużyć kontrakt z klubem. Doświadczony Słoweniec chciałby bowiem występować w Lidze Mistrzów, a awans czarno-niebieskich do tych rozgrywek jest praktycznie niemożliwy.

Jeśli Handanović odrzuci ofertę, Inter będzie chciał go sprzedać, by w 2016 roku nie odszedł z klubu na zasadzie wolnego transferu. Wówczas zaktualizowałby się pomysł pozyskania Wojciecha Szczęsnego z Arsenalu Londyn.Polak, jak wiadomo, przestał regularnie występować, tracąc miejsce w jedenastce na rzecz Davida Ospiny.Przypomnijmy ,że ten wskoczył do wyjściowego składu Kanonierów na początku roku, zastępując Wojciecha Szczęsnego. 26-latek może się pochwalić w obecnym sezonie dobrymi statystykami, co na pewno nie działa na korzyść Polaka.

Inter potrafi robić interesy z Kanonierami, o czym świadczy styczniowe wypożyczenie Lukasa Podolskiego.Wiadomo też ,że włoski klub nie cierpi na brak środków finansowych ,odkąd stery przejął Indonezyjczyk Erick Thohir , który sprowadził już na San Siro m.in. Xherdana Shaqiriego i Marcelo Brozovicia.

Niespełna 24-letni Szczęsny jest obecnie wyceniany przez portal transfermarkt.de na 14 mln euro. Jego umowa z Arsenalem obowiązuje do 30 czerwca 2018 roku, ale aktualne notowania Polaka u Arsene’a Wengera sugerują, iż kontraktu nie wypełni.

Komentarze