Guess who’s back. Janusz Wójcik znów z licencją UEFA PRO!

Były szkoleniowiec reprezentacji Polski, zawieszony parę lat temu za udział w aferze korupcyjnej powraca. PZPN przyznaje Januszowi Wójcikowi licencję UEFA PRO. Oznacza to, że może on prowadzić zespoły w Ekstraklasie i reprezentacje narodowe.

Janusz Wójcik przez PZPN zawieszony został w 2011 roku. Parę lat wcześniej przyznał się do udziału w aferze korupcyjnej jako trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w 2004 roku. Skazano go wtedy na karę dwóch lat więzienia w warunkowym zawieszeniu na 5 lat. Otrzymał także dwuletni zakaz pracy w zawodzie trenera oraz musiał zapłacić grzywnę.

Jesienią 2016 roku Wójcikowi minęło zawieszenie PZPN i sądowy zakaz pracy. Oznacza to, że poza pracą jako trener pozostawał 9 lat. Ostatni raz na ławce zasiadał w 2008 roku, jako szkoleniowiec Widzewa Łódź.

Ostatecznie wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych Marek Koźmiński i Dyrektor Szkoły Trenerów PZPN Stefan Majewski wydali Wójcikowi licencję uprawniającą do trenowania zespołów Ekstraklasy, I ligi i narodowych reprezentacji.

Licencję UEFA Pro PZPN wydał Wójcikowi na 2 sezony, do połowy 2019 roku.

Informację na Twitterze przekazał Jacek Kmiecik.

https://twitter.com/JackKmiecik/status/873880215956578305

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA