Wojtkowski zadebiutował w Lipsku

29 sie 2015, 23:20

Utalentowany polski pomocnik Kamil Wojtkowski, który tego lata zdecydował się zamienić Pogoń Szczecin na niemiecki RB Lipsk, zadebiutował w nowych barwach. 17-latek wystąpił w meczu 4. kolejki A-Jugend Bundesligi, a jego zespół pewnie pokonał juniorów Holstein Kiel 4:2 (1:0).

Wojtkowski wybiegł w podstawowym składzie swojego zespołu. Goście wyszli na prowadzenie w 40. minucie. Do siatki trafił Renat Dadaşov, który w tym starciu zanotował hat-tricka wpisując się na listę strzelców jeszcze w 60. i 73. minucie. Ostatniego gola dla młodych graczy z Lipska zdobył Agyemang Diawusie.

Gospodarzy stać było jedynie na dwa trafienia. W 54. minucie trafił Julius Alt, a 8 minut później Miguel Fernandes. Wojtkowski na placu gry przebywał do 58. minuty.