Wpływ Leo Messiego. Argentyńczyk totalnie odmienił Inter Miami

16 sie 2023, 21:46

Inter Miami między innymi po pięknym golu Leo Messiego wygrał 4:1 z Philadelphią Union i awansował do finału Leagues Cup, w którym zagra z Nashville SC. Argentyńczyk po raz kolejny zachwycił i udowodnił, jak wielu wpływ ma na swój nowy zespół.

Kapitalny gol Messiego i wygrana Interu Miami

Inter Miami już w pierwszej połowie wypracował sobie wyraźną przewagę. W trzeciej minucie wynik otworzył Josef Martinez, natomiast w 20. minucie popis dał Leo Messi. Argentyńczyk przejął piłkę na połowie Philadelphii Union i z ponad 30 metrów oddał płaski, niezbyt mocny, ale niezwykle precyzyjny strzał, podwyższając na 2:0.

W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy trzecie trafienie dla Interu zanotował Jordi Alba. W 73. minucie kontaktowego gola strzelił Alejandro Bedoya, ale ostatnie słowo należało do gości – w 84. minucie na 4:1 wynik ustalił David Ruiz.

Niesamowity wpływ Messiego na Inter Miami

Mecz z Philadelphią Union był wyjątkowo w kontekście Leo Messiego na kilka sposobów. Po pierwsze, było to jego dziewiąte trafienie w szóstym występie dla Interu Miami. Argentyńczyk dołożył do tego także jedną asystę.

Co więcej, bramka z 20. minuty była historycznym momentem, ponieważ Messi jeszcze nigdy nie trafił do siatki z tak dużego dystansu. Argentyńczyk oddawał strzał, gdy od bramki dzieliło go 32,1 metra.

Wartym odnotowania jest również fakt, że przed dołączeniem Messiego do nowej drużyny, Inter Miami w 10 ostatnich spotkaniach zanotował tylko jedno zwycięstwo i aż sześć razy przegrywał. Odkąd Argentyńczyk gra w tej drużynie, wygrała one wszystkie sześć kolejnych meczów.