Wstrząs w Górniku Zabrze. Dyrektor sportowy odchodzi z klubu

29 lis 2023, 17:13

W Górniku Zabrze doszło do ważnej zmiany. Po 12 latach spędzonych w klubie, Łukasz Milik złożył rezygnację z funkcji dyrektora sportowego. Decyzja ta najprawdopodobniej była podyktowana sytuacją wewnętrzną i planem sprzedaży Górnika, o czym mówili również samorządowcy.Milik pożegnał się z klubem

Podczas piątkowej konferencji prasowej prezes klubu z Zabrza Adam Matysek oficjalnie ma potwierdzić złożenie rezygnacji przez Milika. Formalne zakończenie współpracy obu stron nastąpi jednak pod koniec lutego, kiedy to wygaśnie okres wypowiedzenia.

O wewnętrznych problemach w Górniku mówiło się od jakiegoś czasu. Spekulowano, że Milik może być niezadowolony z sytuacji finansowej klubu, a także planów dotyczących jego sprzedaży. Temat ten był poruszany chociażby podczas listopadowej sesji radnych Zabrza.

Wieloletnie doświadczenie Milika w Górniku

Brat Arkadiusza Milika był związany z Górnikiem Zabrze od 12 lat. W 2017 roku został powołany na stanowisko dyrektora akademii, a w kolejnych latach drużyna ta osiągnała duże sukcesy. W sezonie 2019/20 wywalczyła tytuł mistrza Polski juniorów starszych, a w rozgrywkach 2021/22 wicemistrzostwo CLJ U-15.

W lutym 2023 roku Milik został dyrektorem sportowym klubu, a na liście jego obowiązków znajdowały się m.in. zarządzanie polityką transferową klubu czy pionem sportowym. Pracę na tym stanowisku wykonywał więc przez około dziewięć miesięcy.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA