Wstydliwa porażka Pogoni Szczecin. Koniec marzeń o Lidze Konferencji

9 sie 2023, 22:14

Na trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji zakończy się w tym sezonie przygoda Pogoni Szczecin z europejskimi pucharami. Duma Pomorza zaprezentowała się bardzo słabo w meczu z belgijskim KAA Gent. Na Ghelamco Arena dała sobie wbić aż pięć goli, nie strzelając przy tym ani jednej bramki.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Pogoń Szczecin bez szans na odwrócenie wyniku rywalizacji

Szkoleniowiec Portowców, Jens Gustafsson, przed pierwszym gwizdkiem bardzo mocno wierzył w swój zespół. Zapowiadał, że Pogoń jest silniejsza niż rok temu i może namieszać w dwumeczu z belgijskim Gent. Optymizm szwedzkiego szkoleniowca okazał się jednak zgubny, a szczeciński zespół był w środę tylko tłem dla świetnie dysponowanego rywala.

Drużyna Gent wyszła na prowadzenie już w 13. minucie meczu. Wówczas do siatki trafił Gift Orban. Nigeryjczyk jeszcze przed przerwą zdołał strzelić swojego drugiego gola. W 35. minucie wykorzystał podanie od Svena Kumsa. To był jednak dopiero początek popisów w wykonaniu belgijskiego zespołu.

W pierwszej połowie drużyna z Gandawy wbiła Portowcom łącznie aż cztery gole. W końcówce na listę strzelców dwukrotnie wpisywał się napastnik Hugo Cuypers. Tym samym jeszcze przed przerwą pozbawił ekipę z województwa zachodniopomorskiego szans na wywalczenie korzystnego rezultatu. Warto podkreślić, że w drużynie prowadzonej przez Jensa Gustafssona szczególnie słabo zagrał bramkarz – Bartosz Klebaniuk.

Druga połowa była już znacznie spokojniejsza i zdecydowanie bardziej wyrównana. Hat-tricka skompletował Gift Orban, ale poza tym kibice zgromadzeni na Ghelamco Arena nie zobaczyli kolejnych bramek. Gent na boisko wprowadziło bowiem rezerwowych, natomiast Pogoń nie potrafiła wykreować sobie nawet jednej klarownej akcji strzeleckiej. Tym samym kwestia awansu została już rozstrzygnięta.

Rewanż pomiędzy zespołami zostanie rozegrany w Szczecinie. Drugi mecz Pogoń – Gent zaplanowano na 17 sierpnia. Rozpocznie się o godzinie 18:00.

KAA Gent vs Pogoń Szczecin 5:0
1:0 Gift Orban 13′
2:0 Gift Orban 35′
3:0 Hugo Cuypers 40′
4:0 Hugo Cuypers 45+1′
5:0 Gift Orban 64′

Lech zaskoczył zmianą terminu meczu z Jagiellonią. To reakcja na ruch Spartaka Trnava