Wstydliwa statystyka Niemców. Niemoc trwa

23 lis 2022, 17:50

Reprezentacja Niemiec zanotowała sporą wpadkę i przegrała 1:2 z Japonią w pierwszym meczu na mundialu w Katarze. To trzeci kolejny wielki turniej z rzędu, który nasi zachodni sąsiedzi rozpoczęli od porażki.

Podobnie jak to ma miejsce przy okazji każdego wielkiego turnieju, reprezentacja Niemiec jest wymieniana w gronie drużyn, które mogą powalczyć w Katarze nawet o mistrzostwo świata. Aby jednak było to możliwe, potrzebne jest zajęcia miejsca w grupie, premiującego awansem do 1/8 finału. Po pierwszej kolejce nie będzie o to łatwo.

Niemcy niespodziewanie przegrywają z Japonią

W środowym starciu z Japonią podopieczni Hansiego Flicka byli zdecydowanymi faworytami. Absolutna dominacja przełożyła się na wynik w 33. minucie, kiedy to Ilkay Gundogan skutecznie wykonał rzut karny. W ostatnich sekundach pierwszej części do siatki trafił Kai Havertz, ale VAR słusznie dopatrzył się pozycji spalonej.

W drugiej części Japończycy pokazali się z zupełnie innej, znacznie lepszej strony. Dla Niemców z kolei druzgocący był ostatni kwadrans, w którym azjatycki zespół kompletnie zaskoczył faworyta meczu. W 75. minucie do wyrównania doprowadził Ritsu Doan, a osiem minut później gola na wagę zwycięstwa strzelił Takuma Asano.

Porażka Niemców już w pierwszej kolejce może mieć fatalna konsekwencje w dalszej fazie. Już w najbliższą niedzielę drużyna Hansiego Flicka zagra z drugim faworytem grupy E, Hiszpanią. O punkty będzie więc bardzo trudno.

Fatalna passa Niemców

Przed pierwszym gwizdkiem starcia z Japonią można było zakładać, że Niemcy nie odniosą zwycięstwa – przynajmniej ze statystycznego punktu widzenia. Trzy ostatnie wielkie turnieje pokazały, że nasi zachodni sąsiedzi mają sporo problemów z dobrym rozpoczęciem rywalizacji.

Przed czterema laty w Rosji niemieccy piłkarze rozpoczęli od porażki 0:1 z Meksykiem. Podobnie było podczas Euro 2020 – tym razem nasi zachodni sąsiedzi ulegli w takim samym stosunku Francuzom. Porażka z Japonią jest zatem trzecim takim przypadkiem z rzędu.