Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Wszystkie kluby LOTTO Ekstraklasy otrzymały licencje

Wszystkie kluby LOTTO Ekstraklasy otrzymały licencje

0
PODZIEL SIĘ
Foto: jagiellonia.pl

Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowała się przyznać licencję wszystkim zespołom występującym w LOTTO Ekstraklasie. 

U żadnego z 16 klubów występujących w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej komisja nie dopatrzyła się na tyle poważnych uchybień by nie przyznać licencji na nadchodzący sezon.

Jednak część zespołów będzie pod nadzorem infrastrukturalnym i finansowym. Do tych pierwszych zalicza się Górnik Zabrze, zaś do drugich Wisła Płock, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław i Korona Kielce. Z kolei w obu kategoriach znalazła się Wisła Kraków.

– Jakość i kompletność przedstawianych informacji była na wysokim poziomie i chcemy kluby za to pochwalić. Widzimy, że wprowadzone procesy i otwarta komunikacja z klubami procentuje w podniesieniu jakości wniosków licencyjnych. Oczywiście mieliśmy pewne zastrzeżenia, co do niektórych klubów związanych z kryteriami infrastrukturalnymi i finansowymi. Niemniej jednak wszystkie kluby obecnie grające w LOTTO Ekstraklasie otrzymały licencję na kolejny sezon rozgrywkowy – tłumaczył Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN Krzysztof Rozen.

Lech Poznań, Legia Warszawa oraz Jagiellonia Białystok otrzymały także licencję na udział w rozgrywkach UEFA.

Komentarze