Wybrali najlepszego sędziego MŚ 2022. To nie jest Szymon Marciniak

Aktualizacja: 4 sty 2023, 17:35
28 gru 2022, 19:25

Nagroda imienia Giulio Campanatiego, słynnego włoskiego arbitra, jest przyznawana od 2014 roku. Otrzymuje ją najlepszy sędzia mistrzostw świata lub mistrzostw Europy. Stowarzyszenie, które przyznaje statuetkę, w tym roku wyróżniło Włocha Daniele Orsato. Szymon Marciniak zajął drugie miejsce.

Włoch Daniele Orsato wyprzedził Polaka Szymona Marciniaka

Wielki finał piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze przypadł w Polakom. Biało-czerwoni sędziowie, którym przewodził Szymon Marciniak, spisali się podczas meczu Argentyny i Francji znakomicie, co zauważyły liczne media sportowe. Słów pochwały wobec polskich arbitrów nie szczędził również Pierluigi Collina. To właśnie on odpowiedzialny jest za dobór sędziów z ramienia FIFA.

Doskonały występ Polaków nie przekonał jednak stowarzyszenie “Przyjaciół Giulio Campanatiego” oraz Włoskiego Stowarzyszenia Sędziów (AIA), które wybrały Daniele Orsato najlepszym arbitrem podczas mistrzostw świata w Katarze. Włoski sędzia podczas ostatniego mundiali miał okazję poprowadzić m.in. mecz otwarcia czy też półfinałowe spotkanie Argentyna – Chorwacja.

Orsato został czwartym sędzią w historii, który został uhonorowany nagrodą imienia Giulio Campanatiego. Po mundialu w 2014 i mistrzostwach Europy w 2016 roku za najlepszego uznany został Włoch Nicola Rizzoli. Na piłkarskich mistrzostwach świata w 2018 roku świetnie spisał się natomiast Argentyńczyk Nestor Pitana. Z kolei w 2021 roku nagroda powędrowała do Holendra Bjoerna Kuipersa.

Daniele Orsato nagrodę odbierze w 2023 roku na gali w Mediolanie. Szymon Marciniak w konkursie zajął drugie miejsce. Polak cały czas ma szansę jednak na wygranie w plebiscycie IFFHS dla najlepszego sędziego 2022 roku.

Marciniak nominowany do prestiżowej nagrody. Jest jednym z faworytów

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA