Wygrana Bayernu. Błysk Lewandowskiego

26 wrz 2015, 17:42

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie wygrał 3:0 z Mainz. Polak podtrzymnał dobrą dyspozycje i zdobył dwie bramki.

W spotkaniu 7. kolejki Bundesligi, Bayern grał na wyjeździe z Mainz. Tym razem, w przeciwieństwie do poprzedniej kolejki Pep Guardiola wystawił Lewandowskiego w pierwszym składzie. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. W 21. min. minucie Tomas Muller zmarnował karnego podyktowanego za faul na Comanie. Do przerwy żadna bramka nie padła i na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.

Lewy swoją “koncert” rozpoczął w drugiej części gry. Najpierw wyprowadził na prowadzenie swoją drużynę w 51 min. a później w 63 min. podwyższył wynik. Pięć minut później na 3:0 strzelił Coman i taki rezultat nie zmienił się do końca spotkania.

Gol Polaka był jego setnym trafieniem w Bundeslidzie. Lewandowski po 7 spotkaniach ma już 10 bramek.