Wygrana Lechii, remis Jagiellonii i minimalna porażka Cracovii w meczach towarzyskich

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:19
7 lip 2018, 18:21

Drużyny występujące w Lotto Ekstraklasie przygotowują się do nowego sezonu, który rozpocznie się 20 lipca.

Lechia Gdańsk pewnie pokonała występującą w słowackiej ekstraklasie Železiarne Podbrezovo 3:0.

Lechia Gdańsk – Železiarne Podbrezová 3:0 (1:0)

Lipski 44 (k), Haraslin 83, Paixao 85.

Lechia: Dusan Kuciak – Rafał Kobryń (75. Paweł Stolarski), Joao Nunes (75. Michał Nalepa), Adam Chrzanowski (75. Błażej Augustyn), Mateusz Lewandowski (46. Przemysław Macierzyński (75. Filip Mladenović)) – Daniel Mikołajewski (75. Daniel Łukasik), Patryk Lipski (75. Jarosław Kubicki), Karol Fila (75. Mateusz Sopoćko) – Florian Schikowski (75. Lukas Haraslin), Jakub Arak (75. Flavio Paixao), Egy Maulana Vikri (opuścił boisko w 75. minucie).

Cracovia Kraków podejmowała w dniu dzisiejszym mistrza oraz zdobywce Pucharu Chorwacji Dinamo Zagrzeb. Podopieczni Michała Probierza musieli uznać wyższość rywali przegrywając 1:0, a bramkę samobójczą w dziewiędziesiątej minucie zdobył Kamil Pestka.

Cracovia Kraków – Dinamo Zagrzeb 0:1 (0:0)
Pestka 90 (s).

Cracovia: Peskovic, Zenjov(46′ Serafin), Helik, Dytiatiev, Pestka, Danek, Dimun(64′ Datkovic), Covilo, Hernandez, Budziński(66′ Piszczek), Oliva(46′ Culina)

Jagiellonia Białystok, która za rywala miała występujące w Nice 1 lidze Wigry Suwałki dość niespodziewanie zremisowała 2:2.

Jagiellonia Białystok – Wigry Suwałki 2:2 (1:0)
Burliga 32, Klemenz 52 – Karankiewicz 56, Kuriata 84

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski (73 Luka Gugeszaszwili) – Łukasz Burliga, Ivan Runje (46 Nemanja Mitrović), Lukas Klemenz (86 Michał Ozga), Böðvar Böðvarsson (60 Guilherme) – Jakub Wójcicki, Mateusz Machaj (60 Martin Pospíšil), Rafał Grzyb (60 Taras Romanczuk), Piotr Wlazło (73 Martin Adamec), Arvydas Novikovas (46 Dejan Lazarević, 54 Arvydas Novikovas) – Roman Bezjak (60 Cillian Sheridan).

Wigry Suwałki: Damian Węglarz (46 Hieronim Zoch) – Piotr Kwaśniewski (46 Wojciech Kuriata), Adrian Piekarski (46 Konrad Poprawa), Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus (46 Bartosz Olszewski), Damian Pawłowski, Filip Karbowy, Paweł Kaczmarczyk, Bartosz Mroczek (46 Paweł Olszewski), Robert Bartczak, Aron Stasiak (46 Dawid Polkowski).