Strona główna Koszykówka Wygrana Wizards, solidny mecz Gortata!

Wygrana Wizards, solidny mecz Gortata!

0

W swoim 35-tym meczu w sezonie Washington Wizards pokonali New York Knicks 101:91. Tym samym zespół z Nowego Jorku zanotował 13 porażkę z rzędu, plasują się oni także na ostatnim miejscu konferencji wschodniej.

Drużyna ze stolicy USA wróciła do własnej hali po serii pięciu spotkań wyjazdowych. Zadanie nie było trudne, Knicks to ekipa rozbita i zdołowana porażkami. Zespół z Nowego Jorku przegrał 13. raz z rzędu, ustanawiając najdłuższą serię porażek w 69-letniej historii klubu.

Marcin Gortat przebywał na parkiecie prawie 29 minut. Przez ten czas Polak zdobył 12 punktów (5-9 z gry) i miał 11 zbiórek ( aż 5 w ataku ) notując swoje 11 double-double w sezonie. Gortat miał także dwie straty, jeden przechwyt, dwie asysty oraz raz zablokował przeciwnika.

Czarodzieje po wygranej zajmują czwarte miejsce w konferencji wschodniej z minimalną stratą do trzeciej drużyny konferencji a więc Chicago Bulls. Kolejny mecz Wizards rozegrają na własnym parkiecie właśnie z Bykami. 

Zachęcamy także do pomocy Marcinowi Gortatowi. Jak wiemy Polak walczy o udział w meczu gwiazd. Wystarczy raz dziennie oddać głos na stronie NBA oraz codziennie udostępniać wpis o treści „Marcin Gortat #NBABallot” w mediach społecznościowych, by szanse Polaka na udział w All Star Game regularnie wzrastały. 64. Mecz Gwiazd odbędzie się już 15 lutego w Nowym Jorku. Wydarzenie odbędzie się w legendarnej hali Madison Square Garden.