Wyjaśniła się przyszłość Michała Karbownika. “Drzwi są zamknięte”

22 maj 2023, 07:45

Kończy się sezon 2022/23, a wraz z nim dobiega końca przygoda Michała Karbownika z Fortuną Duesseldorf. Niemiecki klub wyjawił, że nie wykupi Polaka i ten wróci do angielskiego Brighton. Problemem w przeprowadzce okazała się cena, jaką ekipa z Premier League chciał dostać za swojego zawodnika.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Michał Karbownik latem wróci na Wyspy Brytyjskie

Michał Karbownik w sierpniu rozpoczął swoją przygodę z 2. Bundesligą. Reprezentant Polski został wypożyczony przez Brighton do Fortuny Duesseldorf. Początki w niemieckim klubie zawodnik miał niemrawe, ale potem udało się 22-latkowi przebić do pierwszego składu. Łącznie udało się Karbownikowi zagrać w 25 meczach, gdzie strzelił bramkę i zaliczył pięć asyst.

Wydawało się, że dzięki swoim dobrym zespołom Polak ma szansę na dłużej zagrzać miejsce w Duesseldorfie. Poinformował o tym dyrektor sportowy niemieckiego klubu Christian Weber. W umowie, która wygasa 30 czerwca 2023 roku, znalazła się bowiem opcja wykupu, ale ta opiewa na trzy miliony euro. Dla Fortuny jest to po prostu zbyt dużo.

Byliśmy w kontakcie z włodarzami Brighton przez cały sezon i staraliśmy się wypracować porozumienie. Nie możemy jednak przystać na warunki zaproponowane przez angielski klubu i nie jesteśmy w stanie wykupić zawodnika. Na dziś drzwi są zamkniętepowiedział Weber.

Nie mamy pieniędzy, aby spełnić oczekiwania finansowe Anglików. Staraliśmy się pokazać Brighton inne ciekawe opcje, ale klub nie był chętny do ich rozpatrzenia – dodał dyrektor sportowy Fortuny Duesseldorf.

Latem z angielskim klubem najprawdopodobniej rozstanie się również Dawid Kownacki. Polak sam przyznał, że nie jesteś zainteresowany przedłużeniem swojej umowy i chciałby spróbować swoich sił w innym klubie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Fortuna Dusseldorf pożegna w niedzielę dwóch Polaków. Władze klubu chciałyby jednak wykupić Karbownika

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA