Wyjątkowa oprawa na meczu Lecha. Upamiętniono 105. rocznicę Powstania Wielkopolskiego

10 gru 2023, 13:26

W niedzielę o godzinie 12:30 rozpoczął się ostatni domowy mecz Lecha Poznań w 2023 roku. Przy tej okazji klub upamiętnił 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Piłkarze Kolejorza na spotkanie z Piastem Gliwice wyszli w okolicznościowych strojach. Na kibiców czekała również wyjątkowa oprawa. Lech Poznań uczcił rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Fani, którzy wybrali się na żywo obejrzeć mecz Lech Poznań – Piast Gliwice, z pewnością nie żałują swojego wyboru. Spotkanie rozegrane w ramach 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy było szczególnie nie tylko dlatego, że był to ostatni domowy mecz Kolejorza w 2023 roku. Przede wszystkim klub postanowił upamiętnić 105. rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

Przede wszystkim piłkarze gospodarzy wybiegli na murawę w specjalnych strojach. Lechici wyszli na mecz w koszulkach bez logotypów sponsorskich, który utrzymane były w czarnej kolorystyce mundurów powstańczych. Trykoty wyróżniały się biało-czerwonymi oraz niebiesko-białymi opaski na rękawach. Z kolei froncie widoczny był orzeł w koronie. Co istotne, specjalne koszulki trafiły do sprzedaży w liczbie 1050 sztuk.

Specjalna była również cała oprawa meczowa. Sponsorzy Lecha zgodzili się, aby zamiast reklam w trakcie meczu wyświetlać informacje dotyczące Powstania Wielkopolskiego. Podczas wyjścia piłkarzy na murawę kibice mogli wysłuchać Marsylianki Wielkopolskiej. Z fanami spotkali się również ułani z 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich oraz 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

To nie był koniec atrakcji. Przed samym spotkaniem ułani urządzili kibicom specjalny pokaz jazdy konnej. Dodatkowo z głośników poleciały świąteczne piosenki, aby jeszcze bardziej umilić kibicom czas spędzony na poznańskim stadionie.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA