Wyjazdowe zwycięstwo Arki, remisy w Ząbkach i Legnicy

2 paź 2015, 19:54

Dziś odbyły się trzy spotkania 11. kolejki 1. ligi. Dwa z nich zakończyły się remisami, a jedno zwycięstwem gości.

W pierwszym meczu Miedź Legnica podejmowała Wigry Suwałki. Goście szukali przełamania. W pięciu ostatnich spotkaniach nie byli w stanie zdobyć 3 pkt. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza również nie byli jednak w najwyższej formie. I było to widać na boisku. Mało okazji podbramkowych, żadnej bramki. Najbliżej, przynajmniej teoretycznie, był Jakub Bartkowski. W 48. minucie zmarnował jednak rzut karny i goście nie mogli się cieszyć z prowadzenia. 0:0. Bo tym bezbramkowym remisie drużyny te wciąż sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Wyżej jest Miedź(12. pozycja), która z dorobkiem 13 pkt wyprzedza Wigry o jedno oczko.

Miedź Legnica-Wigry Suwałki 0:0

W drugim meczu, Dolcan Ząbki kontra Chrobry Głogów również padł remis. Lecz tym razem zobaczyliśmy dwie bramki. Co prawda obie z rzutów karnych, ale jednak. Najpierw w 18. minucie jedenastkę dla gości wykorzystał Wołodymyr Hudyma, a osiemnaście minut później wyrównał Paweł Tarnowski. 1:1. Remis ten pozwolił Dolcanowi utrzymać prowadzenie w ligowej tabeli. Chrobry jest ósmy.

Dolcan Ząbki-Chrobry Głogów 1:1
Paweł Tarnowski 38′(k)-Wołodymyr Hudyma 18′(k)

Trzeci mecz to Olimpia Grudziądz-Arka Gdynia. Przedostatni gospodarze dzielnie walczyli przeciwko piątej Arce. W 49. minucie za sprawą Kurowskiego objęli nawet prowadzenie. Jednak na nie wiele się to zdało, ponieważ do końca meczu to goście zdobyli dwie bramki i wywieźli z Grudziądza trzy punkty. Arka dzięki zwycięstwu awansowała na 2. miejsce, Olimpia wciąż jest 17.

Olimpia Grudziądz-Arka Gdynia 1:2