Wyjazdowy remis Ajaxu, asysta Milika!

Aktualizacja: 8 lis 2015, 20:10
8 lis 2015, 16:09

Ajax Amsterdam zremisował w wyjazdowym meczu z Feyenoordem 1:1. Asystę przy bramce zanotował reprezentant Polski Arkadiusz Milik.

Ajax do wyjazdowego meczu podchodził z pozycji lidera, ale to gospodarze byli lekkim faworytem dzisiejszych zawodów. Strzelanie na stadionie Feyenoordu rozpoczął Sven van Beek, który w 38. minucie dał prowadzenie dla swojego zespołu. Po stracie gola do ataku ruszyli goście z Amsterdamu, czego efektem było wyrównanie stanu spotkania w 59. minucie. Podanie Arkadiusza Milika na wyrównującego gola zamienił Davy Klaassen. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami. Po tym spotkaniu Ajax więc nadal pozostał liderem rozgrywek Eredivisie.

W dzisiejszym meczu arbiter spotkania pokazał aż 9 żółtych kartek. W ekipie gospodarzy napomnienie otrzymali Elia, Kuyt, Karsdorp, El Ahmadi, w drużynie przyjezdnych zaś Riedewald, Tete, Veltman, Klaassen oraz Gudelj.