Wyliczono szanse Polski na awans na Euro 2024. Nie jest dobrze

23 lis 2023, 15:55

Po ewentualnym pokonaniu Estonii w półfinale, w decydującym o awansie na Euro 2024 reprezentacja Polski zagra z Walią lub Finlandią. Po losowaniu barażowych par okazało się, że biało-czerwoni wcale nie mają największych szans na awans spośród zespołów ze ścieżki A.Polska powalczy o Euro 2024 w barażach

Remis 1:1 z Czechami sprawił, że reprezentacja Polski definitywnie straciła szanse na bezpośrednio awans na Euro 2024. Będą musieli o to powalczyć w dwustopniowych barażach, podobnie z resztą jak przy okazji walki o mundial w Katarze. Wówczas kadra Czesława Michniewicza wygrała 2:0 ze Szwecją i pojechała na MŚ.

Tym razem zmagania w play-offach biało-czerwoni rozpoczną od półfinałowego starcia z Estonią. W przypadku zwycięstwa, w finale baraży na kadrę Michała Probierza będzie czekać Walia lub Finlandia. Finał baraży zostanie rozegrany w jednym z tych dwóch krajów.

Polska z mniejszymi szansami na awans

Już po losowaniu baraży profil “We Global Football” podał procentowe wyliczenie szans na awans na Euro 2024. W przypadku reprezentacji Polski są one oceniane na 34,6%. To niezbyt dobra informacja, ponieważ wyższy wynik przypisano Walii (44,5%), z którą Polacy mogą zagrać w finale.

Jeśli chodzi o pozostałe ścieżki, trzem drużynom przypisano większe szanse na awans. Są to Ukraina (63,3%), Grecja (46,2%) i Gruzja (42,7%). Finlandia z kolei ma 17,7% szans na grę na Euro 2024, natomiast Estonia zaledwie 3,2%.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA