Wypowiedzi po przegranej z Włochami!

14 paź 2018, 23:30

Reprezentacja Polski przegrała z Włochami 0-1 w ramach trzeciej kolejki rozgrywek Ligi Narodów UEFA. Zobacz co do powiedzenia mieli po meczu selekcjonerzy oraz piłkarze obu reprezentacji!

Jerzy Brzęczek (selekcjoner reprezentacji Polski): – Stracona bramka w doliczonym czasie gry – to boli. Było to bardzo słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Włosi wykorzystywali swoje umiejętności techniczne, jak i nasze błędy. Przekonaliśmy się, że na tą chwilę system z pierwszej połowy nie jest dla nas odpowiedni. W drugiej części gry dochodziliśmy do sytuacji, mogliśmy zdobyć bramkę dającą nam prowadzenie. Zmiana taktyki to nie jest jeden trening tylko tygodnie ćwiczeń i eliminowanie błędów. Na tę chwilę nie mamy na to czasu i wrócimy do gry ze skrzydłowymi. Drużyna w tej fazie jest pod presją. Ale jak przeanalizujemy nasze błędy i przejdziemy burze i momenty krytyki, to stanie się mocniejsza i silniejsza. Zmiana w ostatnich minutach spowodowana była skurczami Arkadiusza Recy. Na dzisiaj za wcześnie, żeby mówić o nowych nazwiskach na mecze z Czechami i Portugalią. Myślę, że jakieś korekty i zmiany będą.

Kamil Grosicki: – Przegrywamy drugi mecz z rzędu. Powinniśmy go spokojnie w drugiej połowie wygrać. Tracimy bramkę w ostatniej minucie ze stałego fragmentu gry. Od mistrzostw świata nie może z nas zejść ta blokada. Musimy wierzyć, że będzie lepiej. Trener oceni jaką będziemy grać taktyką. W drugiej połowie lepiej to wyglądało, stwarzaliśmy jakieś sytuacje. Potencjał w tej drużynie jest. Brakuje tylko odblokowania psychicznego. Nie zasłużyliśmy na porażkę w dzisiejszym meczu. Przed nami eliminacje mistrzostw Europy i trzeba zrobić wszystko, żeby nasza gra była lepsza.

Roberto Mancini (selekcjoner reprezentacji Włoch): – Jestem zadowolony. Graliśmy naprawdę dobrze. Mieliśmy wiele okazji na bramki. Po pierwszej połowie byłem zły, bo nie potrafiliśmy wykorzystać naszych okazji. Potrzebujemy jeszcze czasu na rozwój, mamy młodych zawodników i ten proces będzie trwał. Zdominowaliśmy ten mecz. Gra przeciwko Polsce obecnie nie jest łatwa, mają 6-7 dobrych zawodników.

Marco Verratti: – Zasłużyliśmy na zwycięstwo, stworzyliśmy kilka sytuacji podbramkowych. Pracowaliśmy na gola do ostatniej minuty i opłacało się. Ta wygrana podbuduje nasze morale.