Wypowiedzi trenerów po meczu Jagiellonia – Lech

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:24
4 gru 2016, 21:01

W niedzielnym meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Lecha Poznań 2:1. Trener Michał Probierz jest dumny ze swojej drużyny, która dzięki kolejnemu zwycięstwu objęła fotel lidera ekstraklasy.

Gratuluję mojemu zespołowi zwycięstwa. Pokazali charakter, szczególnie po tej nerwowej przerwie. Trudno było się opanować, ale zawodnikom się udało. Pokazali klasę i charakter. Wiadomo, ze mieliśmy w tygodniu problemy: padał śnieg i nie mieliśmy gdzie trenować, ale udało się to ukryć. Można być dumnym z drużyny, że walczy z przeciwnościami. Rzadko kogoś indywidualnie chwalę, ale muszę pochwalić Rafała Grzyba, który dobrze wyelimował z gry Darko Jevticia i nie pozwolił mu zagrać, tak jak w ostatnich spotkaniach- mówił po meczu szkoleniowiec Jagiellonii.

Goście w tym starciu mieli odrobinę mniej szczęścia, jednak mimo porażki trener Nenad Bjelica jest zadowolony z gry swojego zespołu.

To był dobry mecz. Jestem bardzo zadowolony z mojej drużyny, ponieważ graliśmy trzy bardzo ciężkie spotkania w ciągu jednego tygodnia. Zagraliśmy na bardzo dobrym poziomie. Pierwsza połowa było wyrównana, po zmianie stron mieliśmy dwie dobre szanse, które niestety nie zostały wykorzystane. Nie udało nam się zremisować, ale jestem zadowolony z mojego zespołu, ich gry, a także pracy na boisku – powiedział po meczu trener Lecha Poznań, dodając – Makuszewski od czasu spotkania z Wisłą Kraków boryka się z barkiem. Jestem zadowolony z ostatnich meczów Dawida Kownackiego. Marcin Robak również grał dobrze, a akurat dzisiaj podjąłem decyzję, że postawię od początku na tego pierwszego.