Wypowiedzi trenerów po meczu Lech – Korona

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:24
11 gru 2016, 18:28

W 19. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Koronę Kielce 1:0. Po spotkaniu Marcin Bartoszek pogratulował Lechitom zwycięstwa. Trener, Nenad Bjelica natomiast podziękował Paulusowi Arajuuriemu, za ostatni występ w barwach Kolejorza.

Zagraliśmy dzisiaj dobry mecz i mieliśmy swoje szanse zarówno w pierwszej i drugiej połowie. Chciałbym przede wszystkim podziękować jednak Paulusowi Arajuuriemu, który rozegrał w Poznaniu ostatni mecz w naszej drużynie – powiedział trener Nenad Bjelica, po czym podsumował sytuację w zespole – Jeżeli gra się u siebie i wynik jest 0:0 to trzeba oczywiście wzmocnić atak. Czy zawsze tak będziemy grać? Trudno powiedzieć. Dzisiaj ta zmiana się udała. Bardzo się cieszę, że Dawid Kownacki strzelił gola w kolejnym już spotkaniu. W naszym zespole jest dwudziestu pięciu zawodników numer jeden i nikogo nie chcę faworyzować. I “Kownaś” i Marcin Robak są w dobrej formie, a wiosną będzie trzeci napastnik i będzie jeszcze więcej możliwości na konfigurowanie gry.

Mieliśmy swój plan na to spotkanie. Jego realizacja wyglądała względnie dobrze. Nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie, co pozwoliło Lechowi dochodzić do swoich sytuacji. My oczywiście mieliśmy swoje okazje, które powinniśmy grając z takim rywalem wykorzystać – podsumował spotkanie trener, Marcin Bartoszek i pogratulował rywalom zwycięstwaMusieliśmy poważnie porozmawiać w przerwie. Druga połowa była w naszym wykonaniu zdecydowanie lepsza i mogliśmy strzelić swojego gola. Trzy punkty zostają w Poznaniu i gratulujemy rywalowi tego meczu. Dzisiaj graliśmy z przeciwnikiem naprawdę dobrze dysponowanym, dlatego nie mieliśmy łatwego zadania.