Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary Wyróżnienie dla Marciniaka!

Wyróżnienie dla Marciniaka!

0

Polski sędzia podczas EURO 2016 pokazał się z bardzo dobrej strony, przez co zebrał wiele pochwał, dodatkowo jego dobre decyzje zostały zauważone przez FIFE.

Wszyscy fani polskiego futbolu wiedzą, że Szymon Marciniak to aktualnie najlepszy arbiter polskiej narodowości na arenie międzynarodowej. Praca Marciniaka widocznie przypadła do gustu FIFIE, która postanowiła zaprosić cały zespół Marciniaka na szkolenie przygotowujące do prowadzenia meczów mistrzostw świata w Rosji.

Według polskiego serwisu ” Łączy nas Piłka ” szkolenie sędziowskie odbędzie się w dniach 19-23 września w Zurychu. W gronie potencjalnych arbitrów na rosyjski mundial jest jeszcze 18 innych sędziów głównych z Europy.

Każdy sędzia na szkolenie do Szwajcarii wyjedzie ze swoimi asystentami. W wypadku Pana Szymona będą to Tomasz Listkiewicz oraz Paweł Sokolnicki.

Podczas EURO polski arbiter prowadził trzy spotkania, Islandia – Austria 2:1, Hiszpania – Czechy 1:0 oraz Niemcy – Słowacja 3:0, oprócz tego Marciniak był sędzią technicznym w meczach Walia – Portugalia 0:2 oraz Niemcy – Włochy 1:1 (6:5)

 

Komentarze