Wysoka wygrana Lecha z mistrzem Cypru!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:24
4 lip 2015, 21:33

Piłkarze Lecha przebywający na zgrupowaniu w Gniewinie rozegrali dziś drugi mecz kontrolny z APOEL-em Nikozja. Poznaniacy wygrali 3:0 (1:0) po bramkach Marcina Kamińskiego, Denisa Thomalli oraz Dawida Kownackiego.

Mistrz Polski grał z APOEL-em już wczoraj, tamto spotkanie było rozgrywane w formie 2 razy 30 minut i skończyło się bezbramkowym remisem. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, żaden zespół nie miał większej przewagi. Lecz to Lechowi udało się strzelić bramkę! Po znakomitym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Douglasa piłka poszybowała wprost na głowę zamykającego akcję Marcina Kamińskiego, który otworzył wynik tego spotkania.

Po zmianie stron mocniej zaatakował APOEL, lecz nic z tego nie wynikało. Za to Mistrz Polski w 56 minucie podwyższył wynik na 2:0! Rewelacyjnie rozegrana akcja przez Kolejorza, którą zamyka wbiciem futbolówki do bramki z najbliższej odległości Denis Thomalla. Po tej bramce to Lech kontrolował spotkanie. W 76 minucie kolejną bramkę dla drużyny z Poznania strzelił Dawid Kownacki po świetnym uderzeniu z szesnastego metra. Kolejorz dowiózł ten rezultat do końca meczu.

Lech Poznań- APOEL Nikozja 3:0 (1:0)

Marcin Kamiński 33, Denis Thomalla 56, Dawid Kownacki 76

Lech Poznań: 1. Jasmin Burić (46, 33. Maciej Gostomski) – 21. Kebba Ceesay (64, 15. Dariusz Dudka), 35. Marcin Kamiński (82, 40. Jan Bednarek), 5. Tamás Kádár, 3. Barry Douglas (82, 26. Maciej Wilusz) – 14. Dawid Kownacki (82, 77. Niklas Zulciak), 7. Karol Linetty (64, 55. Abdul Aziz Tetteh), 6. Łukasz Trałka (82, 16. Jakub Serafin), 19. Kasper Hämäläinen (46, 10. Darko Jevtić), 8. Szymon Pawłowski (70, 20. Dávid Holman) – 22. Marcin Robak (46, 18. Denis Thomalla).

APÓEL (Nikozja): 1. Jordi Codina – 28. Mário Sérgio, 26. Nuno Morais, 23. Iñaki Astiz (72, 4. Kostákis Artymatás), 15. Mários Antoniádis (46, 14. Níkos Ioánnou) – 10. Kóstas Charalabídis (46, 9. Luís Leal), 16. Vinícius (72, 11. Nektários Alexándrou), 13. Kóstas Makrídis (61, 5. Carlão), 8. Tomás De Vincenti (61, 77. Vander), 7. Giórgos Efrém (61, 17. Semir Štilić) – 27 Mateusz Piątkowski (61, 31. Vassílis Papafótis).