Wysokie zwycięstwo Łudogorca. Bramka Jakuba Świerczoka!

28 paź 2018, 18:33

Jakub Świerczok zdobył bramkę przeciwko Septemwri Sofia, która odmieniła oblicze spotkania. Jego zespół pokonał rywala w stolicy Bułgarii 4:1.

W podstawowym składzie mistrza Bułgarii znalazł się Jacek Góralski, natomiast Jakub Świerczok mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Do przerwy po trafieniu Asena Chandarova z 7. minuty prowadzili gospodarze. Trener Łudogorca po przerwie postanowił dokonać zmiany i na drugą połowę w miejsce Góralskiego wpuścił drugiego z Polaków, Świerczoka. Były gracz Zagłębia Lubin potrzebował zaledwie minuty by wpisać się na listę strzelców i doprowadzić do wyrównania. Trafienie Polaka napędziło jego kolegów i w ostatnim kwadransie spotkania padły trzy bramki dla przyjezdnych. Dwukrotnie trafił Keseru a wynik spotkania ustalił Wanderson.

Dla Jakuba Świerczoka było to pierwsze ligowe trafienie w tym sezonie. Ostatnią bramkę zdobył w lipcowym meczu przeciwko Crusaders (Irlandia Płn.) w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Septemwri Sofia 1:4 Łudogorec Razgrad