Występy ekstraklasowiczów w meczach swoich reprezentacji

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:16
14 lis 2015, 12:26

W trzech wczorajszych towarzyskich spotkaniach mogliśmy zobaczyć kilku graczy z klubów z Ekstraklasy i jednego z jej zaplecza.

Reprezentacja Czech podejmowała reprezentacje Serbii. Bez większych problemów gospodarze wygrali w Ostrawie 4:1, a w 86. minucie na boisku pojawił się gracz Piasta Gliwice-Kamil Vacek, który zmienił Vladimíra Daridę.

Czechy-Serbia 4:1
Sivok 17, Necid 63′(k), Krejčí 82′, Zahustel 90′-Škuletić 78′

Nasi sąsiedzi, Łotysze przegrali na wyjeździe 0:1 z Irlandią Północną. W barwach gości zagrało aż czterech piłkarzy biegających po polskich boiskach. Dwóch z nich-Vladislavs Gabovs(Korona Kielce) i Igors Tarasovs(Jagiellonia Białystok) rozegrało całe spotkanie. Valērijs Šabala z Miedzi Legnica wszedł na boisko w 71. minucie zmieniając również znanego z występów w Ekstraklasie Eduardsa Višņakovsa, zaś Deniss Rakels z Cracovii opuścił boisko w 85. minucie.

Irlandia Północna-Łotwa 1:0
Davis 55′

Ostatnim piłkarzem z Ekstraklasy, który wybiegł wczoraj na boisko w meczu swojej reprezentacji był Ondrej Duda. Piłkarz Legii Warszawa wszedł na boisko w 87. minucie zastępując Marka Hamšíka, a jego Słowacja pokonała Szwajcarię 3:2.

Słowacja-Szwajcaria 3:2