Wytrzymał trzy mecze. Jest pierwsze zwolnienie w polskiej lidze

sie 7 2023, 15:30

Mamy dopiero początek sierpnia, ale już doczekaliśmy się pierwszego zwolnienia w Fortuna 1. Lidze. Pracę w Chrobrym Głogów stracił Marek Gołębiewski. Opiekun zespołu z województwa dolnośląskiego w wyniku trzech porażek, jakie jego drużyna poniosła na początku sezonu 2023/24.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Gołębiowski pracował w Głogowie od czerwca 2022 roku

Ekipa z Głogowa fatalnie rozpoczęła nową kampanię. W trzech pierwszych spotkaniach nie wywalczyła nawet jednego punkt i straciła aż dwanaście bramek. Szczególnie słabo piłkarze Chrobrego zaprezentowali się w meczu, w którym to ich rywalem była Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Tamto spotkanie zakończyło się porażką 0:5.

Posadą za słabe wyniki przypłacił Marek Gołębiewski. W poniedziałek klub poinformował, że rozstać się ze swoim trenerem. Nazwisko jego następcy nie zostało jeszcze ujawnione. W oficjalnym komunikacie można jednak przeczytać, że nowy trener ma przedstawiony mediom w przeciągu kilku najbliższych dni.

Decyzją klubu Marek Gołębiewski w dniu dzisiejszym przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Chrobrego Głogów. Nazwisko jego następcy zostanie przedstawione w najbliższym czasie. Trenerowi Markowi Gołębiewskiemu dziękujemy za trwającą ponad rok współpracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze – napisał klub na swojej stronie internetowej.

Marek Gołębiewski prowadził Chrobrego łącznie w 39 meczach. Pod jego wodzą klub z Głogowa wygrał 13 spotkań, zanotował 10 remisów i 16 razy schodził z boiska pokonany. Poprzedni sezon zakończył na 9. miejscu w tabeli Fortuna 1. Ligi.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Legia Warszawa wzmocni defensywę. Kapuadi już po testach medycznych

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA