Xavi o zmianie Lewandowskiego w 63. minucie: Nadal będzie ważny

22 sty 2024, 08:44

Robert Lewandowski nie będzie zbyt miło wspominał niedzielnego spotkania z Realem Betis w 21. kolejce LaLiga. Polak zanotował bardzo słaby występ i został zmieniony już w 63. minucie. Po meczu Xavi Hernandez wyjaśnił, dlaczego podjął taką decyzję.

Słaby występ Lewandowskiego z Realem Betis

W 2024 roku Robert Lewandowski strzelił dla FC Barcelony trzy gole, ale żadnego z nich w rozgrywkach ligowych. 35-latek trafiał do siatki w meczach z Osasuną (2:0) i Realem Madryt (1:4) w Superpucharze Hiszpanii, a także w spotkaniu z UD Barbastro (3:2) w Pucharze Króla.

W LaLiga nie idzie mu tak dobrze, a potwierdzeniem tego był niedzielny występ w meczu z Realem Betis. Po szalonym spotkaniu Katalończycy wygrali 4:2, a bohaterem był Ferran Torres, autor hat-tricka. Lewandowski tymczasem już w 63. minucie został zastąpiony przez Vitora Roque.

Xavi wytłumaczył zmianę Lewandowskiego

Na pomeczowej konferencji prasowej Xavi Hernandez wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na zmianę Polaka. – Potrzebowaliśmy tego, by dziewiątka atakowała głębię. Kiedy piłkę otrzymywali w “kwadracie” Ferran, Joao Felix, przez chwilę Fermin, przede wszystkim Pedri, to dziewiątka miała atakować przestrzeń – wytłumaczył.

W chwili zmiany, wynik brzmiał 2:2 i to Vitor Roque miał być w tym momencie potrzebniejszy. – Bardzo dobrze atakuje przestrzenie, robi to cały czas. Dlatego dokonałem zmiany, ale nie po to, by na kogokolwiek wskazywać palcem. Zawsze trzeba ulepszać drużynę tak, jak uznam, że to odpowiednie dla meczu. Robert nadal będzie dla nas bardzo ważny – dodał Xavi.

Po 20 rozegranych spotkaniach FC Barcelona z dorobkiem 44 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli LaLiga. Do liderującej Girony traci osiem “oczek” i ma jeden mecz mniej.