Xavi przeprowadził spotkanie “oczyszczające” z piłkarzami Barcelony. Głos zabrał m.in. Robert Lewandowski

8 lis 2023, 18:04

FC Barcelona w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Szachtarowi Donieck nie była w stanie zagrozić rywalom i ostatecznie mistrz Hiszpanii przegrał w Hamburgu 1:0. Jest to druga porażka Barcy w trzech ostatnich meczach. Dzień po spotkaniu Xavi zwołał 45-minutowe spotkanie w szatni, co nie jest standardową procedurę w zespole Dumy Katalonii.

Xavi chce powrotu do pięknej i skutecznej gry

Według Javiera Miguela z redakcji “AS” będącego blisko wydarzeń w klubie z Barcelony, trener zespołu przeprowadził niemal godzinną rozmowę “oczyszczającą” z całym sztabem oraz piłkarzami na temat postawy w meczu z Szachtarem. Podopieczni Xaviego nie byli w stanie w tym meczu realizować żadnych założeń taktycznych, co przełożyło się na jeden z najgorszych występów za kadencji hiszpańskiego trenera.

Zagraliśmy jeden z najgorszych meczów w ostatnich dwóch latach. Nic nie jest stracone. Ale stało się to w najbardziej nieodpowiednim momencie. Musimy być samokrytyczni. Musimy być bardziej dynamiczni, bardziej rozpoznawalni… musimy być bardziej pewni siebie – słowa Xaviego na konferencji prasowej po meczu.

Zgodnie z doniesieniami hiszpańskich mediów Xaviemu zależało na otwartym dialogu pomiędzy wszystkimi uczestnikami spotkania. Szczególnie aktywni byli być kapitanie – Andre Ter Stegen oraz Ronald Araujo. Swoje trzy grosze dorzucili też Robert Lewandowski i Ilkay Gundogan, ale także młodsi piłkarze.

Jest to pierwsza taka sytuacja za kadencji Xaviego, który liczy, że jego podopieczni w ostatnim meczu ligowym przed przerwą reprezentacyjną odpowiednio zareagują – nie tylko wynikiem, ale też stylem gry. FC Barcelona zmierzy się w niedzielę z Deportivo Alaves.