Zagłębie w formie przed starem w Lidze Europy!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:36
22 cze 2016, 12:59

Zagłębie Lubin rozbiło w meczu towarzyskim Śląsk Wrocław aż 4:1. To bardzo dobry prognostyk przed zbliżającą się wielkimi krokami Ligą Europy.

“Miedziowi” rozpoczęli sparing przeciwko 10. drużynie ostatniego sezonu Ekstraklasy od straty bramki. W 17. minucie Piotr Celeban strzałem głową pokonał Polacka i wyprowadził Śląsk na prowadzenie 1:0.

Wrocławianie nie cieszyli się z tego długo, bo już w 34. minucie mieliśmy remis. Jarosław Kubicki popisał się ładnym strzałem z ok. 23. metrów i pokonał bezradnego Pawełka. Dwie minuty później mieliśmy już 2:1. Tym razem Łukasz Janoszka zaskoczył Pawełka, a w sumie nie sam strzelec, a obrońcy o których odbiła się piłka i zmyliła byłego reprezentanta Polski. To nie był jednak koniec nieszczęść Śląska w tej połowie. Na cztery minuty przed końcem pierwszej części gry Łukasz Piątek dobił strzał jednego z zawodników Zagłębia i wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie.

W drugiej części gry zobaczyliśmy już tylko jednego gola, ale był on autorstwa ponownie zawodnika “Miedziowych”. W 50. minucie ponownie Łukasz Piatek wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i ustalił wynik spotkania na 4:1.

Przypominamy, że podopiecznych Piotra Stokowca już 30. czerwca czeka pierwszy mecz w Lidze Europy, a ich rywalem będzie bułgarska Slavia Sofia.

Zagłębie Lubin 4-1 Śląsk Wrocław
Jarosław Kubicki 34, Łukasz Janoszka 36, Łukasz Piątek 41, Krzysztof Piątek 50 – Piotr Celeban 17

Zagłębie Lubin: Martin Polaček – Aleksandar Todorovski (60 Damian Zbozień), Ľubomír Guldan (60 Jarosław Jach), Maciej Dąbrowski (60 Sebastian Madera), Đorđe Čotra (60 Daniel Dziwniel) – Łukasz Janoszka (60 Krzysztof Janus), Łukasz Piątek (60 Adrian Rakowski), Jarosław Kubicki (60 Jakub Tosik), Arkadiusz Woźniak (60 Filip Jagiełło), Ján Vlasko (60 Artur Siemaszko) – Krzysztof Piątek (60 Michal Papadopulos).

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek (46 Ľuboš Kamenár) – Paweł Zieliński (46 Mariusz Pawelec), Adam Kokoszka (46 Lasza Dwali), Piotr Celeban (71 Łukasz Wiech), Dudu Paraíba (46 Krystian Miś) – Jacek Kiełb (46 Michał Bartkowiak), Peter Grajciar (77 Adam Kokoszka), Ryota Morioka (71 András Gosztonyi), András Gosztonyi (46 Mariusz Idzik), Alvarinho (46 Kamil Dankowski) – Kamil Biliński (46 Bence Mervó).