Pierwsza strata punktów Zagłębia, drugi remis Pogoni

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:30
7 sie 2016, 17:23

W czwartek Zagłębie Lubin grało mecz w Lidze Europy, a już dziś zmierzyło się w meczu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Mecz zakończył się remisem 1-1 po bramkach Janoszki i Drygasa.

Pierwsza połowa była wyrównana, oba zespoły stworzyły sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki, jednak przez swoją nieskuteczność i brak szczęścia po 45 minutach wynik brzmiał 0-0. W okolicach 20 minuty Pogoń przeprowadziła parę ataków, najgroźniejszą akcję z 22 minuty zakończył Jakub Czerwiński, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Polacka. W 39 minucie składną akcję przeprowadzili gospodarze, jednak uderzenie głową Rakowskiego było niecelne, piłka minęła bramkę przyjezdnych. Przed przerwą
Delew jednym zwodem minął kilku zawodników Zagłębia i uderzył sprzed pola karnego, jednak jego strzał na rzut rożny sparował Polacek.

Początek drugiej części gry to huraganowe ataki Pogoni Szczecin. Zagłębie pozwoliło gościom rozgrywać piłkę nawet na swojej połowie. W 57 minucie groźny strzał oddał Drygas, jednak jego uderzenie przed siebie sparował Polacek. 4 minuty później pomocnik Pogoni uniósł ręce w geście triumfu. Po dośrodkowaniu piłki z lewej strony boiska przez Adama Gyurcso, Kamil Drygas pokonał bramkarza Zagłębia strzałem głową z 6 metrów. W taki sposób Miedziowi stracili pierwszą bramkę w sezonie.
Po stracie gola gospodarze wzięli się wreszcie do roboty. Zamknęli Pogoń na własnej połowie, a nawet polu karnym, jednak jedyną groźną sytuację warto odnotować po strzale z dystansu Łukasza Piątka.

Mimo uzyskania przez gości przewagi w okolicach 80 minuty, to drużyna Zagłębia strzeliła bramkę. Na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry stan meczu wyrównał Łukasz Janoszka. Mimo bramkarza Pogoni i dwóch obrońców ustawionych na linii bramkowej, pomocnik Miedziowych zdołał strzałem z 10 metrów trafić do siatki!

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pogoń może czuć niedosyt, gdyż w tym spotkaniu to ona miała przewagę. Zagłębie po raz pierwszy w sezonie traci bramkę i punkty.

KGHM Zagłębie Lubin 1-1 Pogoń Szczecin

ZAGŁĘBIE: Polacek – Tosik, Guldan, Jach, Dzwiniel (46′ Aleksandar Todorovski) – Piątek, Kubicki – Janoszka, Rakowski (64′ Filip Starzyński), Janus – Papadopulos (58′ Krzysztof Piątek)

POGOŃ: Kudła – Frączak (92′ Sebastian Rudol), Fojut, Czerwiński, Lewandowski – Matras, Drygas – Gyurcso, Murawski, Delew (82′ Ricardo Nunes) – Kitano (70′ Łukasz Zwoliński)

BRAMKI: 84′ Janoszka – 61′ Drygas