Zagłębie rozbiło uczestnika Ligi Europy!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:19
27 cze 2018, 20:51

Beniaminek LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec bardzo udane rozpoczęło przygotowania do przyszłego sezonu. Podopieczni Dariusza Dudka w pierwszym meczu kontrolnym rozbiło uczestnika Ligi Europy -Viitorul Constanta aż 4:0.

Rumuni w poprzednim sezonie zajęli czwarte miejsce w rodzimej ekstraklasie co dało im możliwość gry w Lidze Europy. Tam w pierwszej rundzie zmierzą się z luksemburskim Unionem.

W spotkaniu rozgrywanym w Kielcach wszystkie bramki padły dopiero w drugiej połowie. Najpierw w 53. minucie prowadzenie Zagłębiu dał Udovicić. Na 2:0 podwyższył nowy nabytek sosnowiczan Junior Torunarigha. Na 3:0 w 88. minucie podwyższył testowany Brazylijczyk Mello, który do tej pory występował w Ruchu Chorzów, a minutę później wynik ustalił Sebastian Milewski.

Zagłębie Sosnowiec 4-0 Viitorul Constanța
Žarko Udovičić 53, Junior Torunarigha 68, zawodnik testowany 88, Sebastian Milewski 89