Zagłębie Sosnowiec kontynuuje marsz w górę tabeli

3 paź 2015, 16:46

Zagłębie Sosnowiec po bramce Dawida Ryndaka w pierwszej połowie zwyciężyło w Katowicach Rozwój. Tym samym sosnowiczanie tracą do liderującego aktualnie w I lidze Dolcanu Ząbki tylko dwa punkty.

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli I ligi Rozwój Katowice podejmował dzisiaj na swoim stadionie Zagłębie Sosnowiec. Zdecydowanym faworytem byli goście, którzy ostatnio w zaległym meczu w Legnicy rozbili Miedź 4-1.

W 13. minucie szansę na gola mieli sosnowiczanie. Po podaniu Ryndaka sam na sam z Solińskim wyszedł Pribula. Lepszy okazał się golkiper gospodarzy. Kilka minut później po kontrze dobry strzał oddał Kozłowski, ale Fabisiak był na posterunku. Pod koniec drugiego kwadransa na strzał z 25 metrów zdecydował się Ryndak. Piłka poszybowała wprost w okienko bramki Solińskiego i goście objęli prowadzenie. Już pod dwóch minutach Rozwój miał szansę na wyrównanie, ale w ogromnym zamieszaniu nikt nie umiał dobrze przyłożyć nogi. Jeszcze tuż przed przerwą Arak mógł podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło zdecydowania i szybszej decyzji.

Tuż po wznowieniu Zagłębie miało rzut wolny z linii pola karnego. Strzał Udovicića zatrzymał się na bocznej siatce. Także w obronie Serb rozbijał po profesorsku ataki gospodarzy. Wprowadzony po przerwie Fonfara w 64. minucie miał szansę na drugą bramkę dla sosnowiczan, ale zaplątał się z piłką w polu karnym. 11 minut przed końcem doskonałą szansę miał Kozłowski, ale napastnik gospodarzy uderzył minimalnie niecelnie. Mimo coraz odważniejszych ataków katowiczan wynik nie uległ już zmianie i Zagłębie mogło dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty.