Zagłębie w końcu zwycięskie!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:41
16 lut 2019, 21:01

Zagłębie sosnowiec pokonało na swoim stadionie Arkę Gdynia 3:2. Dla beniaminka to pierwsza wygrana od 20 października 2018 roku.

Spotkanie bardzo dobrze zaczęli goście. Już w 9. minucie bramkę dla Arki zdobył Damian Zbozień. Gola zadedykował swojej zonie, która jest w ciąży. Jednak na tym trafieniu licznik Zbozienia się w meczu się nie zatrzymał.

Zagłębie wyrównało w 38. minucie po bramce Udovicia. Na przerwę z uśmiechem na twarzy schodzili jednak Arkowcy. Swojego drugiego gola zdobył Zbozień. Tym razem obrońca wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie do pierwszej polowy spotkania.

Po rozpoczęciu drugiej połowy można było odnieść wrażenie, że przerwę lepiej wykorzystał trener Zagłębia. Jego zawodnicy dążyli do odrobienia strat i zdobycia potrzebnych punktów w walce o utrzymanie. W 60. minucie do remisu doprowadził Szymon Pawłowski. Ten sam zawodnik sprawił wielka radość kibicom w 85. minucie, gdy strzelił na 3:2. Jak się później okazało to była bramka dająca beniaminkowi trzy punkty!

Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 3:2
Udovicić 38, Pawłowski 60 i 85 – Zbozień 9 i 45+1 (z karnego)