Zagłębie walczyło i wywalczyło awans do II rundy Ligi Europy

7 lip 2016, 19:56

W rewanżowym spotkaniu I rundy kwalifikacji Ligi Europy, Zagłębie Lubin wygrało 3:0 z Slavią Sofia. Piłkarze z Lubina, grający przed własną publicznością, odrobili z nawiązką straty z pierwszego meczu.

Znów to piłkarze Zagłębia zdominowali grę na boisku, dążąc do strzelenia szybkiej bramki. W 14 minucie bliski tego był Arkadiusz Woźniak, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce Kireva. Kilka minut później Miedziowi objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę na dłuższy słupek wrzucał Jan Vlasko, a tam akcję zamykał Lubomir Guldan. Pomocnik Zagłębia, celnym strzałem głową, umieścił piłkę w siatce i straty z Bułgarii zostały odrobione.

Jeszcze przed przerwą, Zagłębie próbowało strzelić kolejną bramkę, ale Kirev dobrze radził sobie z wrzutkami polskich piłkarzy. Na początku drugiej połowy, kolejna wrzutka Woźniaka mogła zakończyć się bramką, ale niecelnie uderzał Krzysztof Piątek. Mimo przewagi również goście mieli swoje okazje z gry, kiedy kąśliwą wrzutkę Dimitrova przeniósł nad poprzeczkę Martin Polacek.

W 64 minucie fani Zagłębia doczekali się drugiej bramki autorstwa Piątka. Piłkę dośrodkowywał Wożniak, strącił ją na strzał Łukasz Janoszka, a formalności dopełnił Piątek. Kilka minut później aktywność Woźniaka mogła przynieść kolejną bramkę napastnikowi Zagłębia, ale strzał Piątka zatrzymał Kirev.

Podopieczni Piotra Stokowca byli w zdecydowanie lepszej dyspozycji, co udokumentowali trzecią bramką w 81 minucie. Po rzucie rożnym piłkę na piąty metr strącił Michal Papadopulos, a Maciej Dąbrowski trafił do bramki bułgarskiej drużyny.

Zagłębie Lubin – Slavia Sofia 2:0 (1:0).