Zagłębie lepsze od pogromcy Olympique Marsylia

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:18
9 paź 2015, 16:52

Trwa przerwa od rozgrywek Ekstraklasy, gdyż trwają ostatnie kolejki spotkań eliminacyjnych do EURO 2016. Zagłębie Lubin natomiast nie marnuje czasu i rozegrało mecz sparingowy z drużyną Slovana Liberec, która niedawno w fazie grupowej Ligi Europy pokonała w meczu wjazdowym Olympique Marsylia 1:0. Beniaminek Ekstraklasy pokonał czeską drużynę 3:0 (2:0).

Mecz ten odbył się w Hradku nad Nysą. W 33. minucie pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Jan Vlasko pewnie egzekwując rzut karny. W 39. minucie było już 2 do 0 dla drużyny z Lubina a na listę strzelców wpisał się Adrian Błąd. W drugiej połówce Zagłębie ustaliło wynik za sprawą Arkadiusza Woźniaka.

Składy:
FC Slovan Liberec: 16. Václav Hladký – 32. Karel Knejzlík (62, 9. Ondřej Bláha), 2. Won Che-bong (46, 29. Jiří Pimpara), 13. Ondřej Švejdík, 4. Jan Mudra – 28. John Delarge (84, 10. Martin Chlumecký), 31. Sebastián Cal (70, 5. Denis Frimmel), 22. Soune Soungole (75, 15. Daniel Dydowicz), 14. Ondřej Machuča, 17. Milan Kerbr – 19. Kevin Luckassen.

Zagłębie Lubin: 1. Martin Polaček (46, 12. Konrad Forenc) – 88. Damian Zbozień, 2. Maciej Dąbrowski (46, 4. Aleksandar Todorovski), 33. Ľubomír Guldan (46, 77. Jakub Tosik), 3. Đorđe Čotra (38, 7. Krzysztof Janus; 75, 11. Konrad Andrzejczak) – 23. Ján Vlasko (75, 16. Paweł Żyra), 85. Sebastian Bonecki (46, 14. Łukasz Janoszka), 25. Łukasz Piątek (70, 85. Sebastian Bonecki), 17. Adrian Rakowski (70, 19. Filip Jagiełło), 15. Adrian Błąd – 27. Michal Papadopulos (46, 20. Arkadiusz Woźniak).

Kolejna seria spotkań  Ekstraklasy rozpocznie się 16 października, a w niej drużyna z Lubina na zakończenie 12. kolejki w meczu wyjazdowym podejmować będzie drużynę Pogoni Szczecin.