Zagłębie wygrywa z Cracovią i jest już na drugim miejscu w tabeli!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:19
18 wrz 2015, 22:13

W drugim piątkowym meczu polskiej Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Cracovię Kraków 4-2 (1-0). Dzięki tej wygranej drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca awansowała na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Już od pierwszych minut spotkania inicjatywę przejęła drużyna gospodarzy. Zagłębie częściej było w posiadaniu piłki i z łatwością wymieniało podania na połowie rywala. “Miedziowi” pierwszą bramkę mogli zdobyć już w 9. minucie, kiedy to piłka po strzele Guldana minimalnie minęła bramkę strzeżona przez Pilarza. Pięć minut później równie blisko był Kubicki, ale i po tym uderzeniu wynik meczu nie uległ zmianie. Po chwili poważny błąd w obronie popełnił Wąłokiewicz po czym piłka trafiła do Rakowskiego, a ten posłał ją nad poprzeczką bramki Cracovii. W 22. minucie dośrodkowanie Janusa w polu karnym przeciął Sretenović i zdobył bramkę samobójczą. Bardzo szybko odpowiedzieć mógł Cetnarski, ale jego strzał był niecelny. W pozostałym czasie pierwszej połowy tempo gry zdecydowanie spadło, a dominacja drużyny z Lubina była już nieco mniejsza.

W pierwszych minutach drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Efektem dobrej gry gospodarzy była druga bramka, którą po kilku błędach defensywy Cracovii z pięciu metrów zdobył Jarosław Kubicki. W 64. minucie Dąbrowski sfaulował w polu karnym Zjawińskiego, a rzut karny na bramkę zamienił Cetnarski. To trafienie podrażniło piłkarzy z Lublina, bo minutę później bramkę na 3-1 zdobył Janus, a następnie na 4-1 Dąbrowski. Cracovia walczyła do końca o korzystny wynik i w 81. minucie bramkę na 4-2 zdobył Jendrisek, który pojawił się na placu gry chwilę wcześniej.

Zagłębie Lubin – Cracovia Kraków 4-2 (1-0)
Bramki: Sretenović (sam.) 22′, Kubicki 56′, Janus 67′, Dąbrowski 74′ (Zagłębie), Cetnarski 64’k., Jendrisek 81′ (Cracovia)
Zagłębie Lubin: Forenc – Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Čotra – Tosik, Kubicki, Janus (90. Żmijewski), Rakowski (81. Piątek), Janoszka (85. Jach) – Piątek.
Cracovia: Pilarz – Rymaniak, Sretenović, Polczak, Wołąkiewicz – Zjawiński (78. Jendrišek), Dąbrowski, Cetnarski, Covilo, Kapustka (62. Dialiba) – Budziński.