Zagłębie za 3 punkty po raz drugi w sezonie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:48
20 paź 2018, 17:30

Zagłębie Sosnowiec odniosło drugą wygraną w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Chłopcy znad Brynicy pokonali u siebie Miedz Legnica 3:1.

Początek spotkania nie był wymarzony dla gospodarzy. Już w 3 minucie spotkania rzut karny na gola zamienił Petteri Forsell. Zagłębie szybko odpowiedziało. Do wyrównania doprowadził po dziewięciu minutach po stracie bramki Szymon Pawłowski. Tuż przed końcem pierwszej połowy ten sam piłkarz dał gospodarzom prowadzenie.

Druga połowa znów była bardziej udana dla Zagłębia. W 63. minucie niefortunnie piłkę we własnej bramce umieścił Francisco Cruz. Dzięki temu Chłopcy znad Brynicy prowadzili już dwiema bramkami. Przez mądre utrzymywanie się przy piłce i dobra obronę Zagłębie wytrwało do końca meczu bez straty bramki i odniosło drugie zwycięstwo w obecnym sezonie LOTTO Ekstraklasy.

Zagłębie Sosnowiec 3-1 Miedź Legnica
Szymon Pawłowski 12, 41, Fran Cruz 62 (s) – Petteri Forsell 3 (k)

Zagłębie: 1. Dawid Kudła – 17. Michael Heinloth, 4. Arkadiusz Jędrych, 25. Piotr Polczak, 2. Patrik Mráz – 77. Konrad Wrzesiński, 21. Sebastian Milewski (73, 24. Bartłomiej Babiarz), 66. Adam Banasiak (84, 72. Dejan Vokić), 8. Szymon Pawłowski, 42. Alexandre Cristóvão – 27. Vamara Sanogo (33, 22. Žarko Udovičić).

Miedź: 1. Łukasz Sapela – 23. Paweł Zieliński, 28. Kornel Osyra, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame (46, 17. Artur Pikk) – 11. Juan Cámara, 26. Fran Cruz (70, 77. Mateusz Piątkowski), 22. Borja Fernández, 10. Petteri Forsell, 21. Henrik Ojamaa (46, 4. Wojciech Łobodziński) – 20. Mateusz Szczepaniak.

żółte kartki: Banasiak, Alexandre Cristóvão, Udovičić – Božić, Zieliński